יצירתיות, עבודת צוות וריכוז טכנולוגי: עקרונות עיצוב משרדים הייטק

יצירתיות, עבודת צוות וריכוז טכנולוגי: עקרונות עיצוב משרדים הייטק


עיצוב משרדים הייטק מהווה אתגר עיצובי ועסקי, שכן המשרד מיועד בראש ובראשונה לשרת את העובדים של חברת ההייטק. עובדים אלו זקוקים לנטייה יצירתית ומלאת תעוזה על מנת להצליח, ויחד עם זאת לריכוז ומיקוד גבוה. משרדי הייטק יעניקו לעובדיהם את החללים שיאפשרו להם להביא לידי ביטוי את הנטיות הללו באופן מיטבי, תוך שיתוף פעולה פורה ועבודת צוות מקסימלית ביניהם. צוות משרד אדריכלים קררו עם כל הפרטים.

עיצוב משרדים הייטק שונה ממשרדים אחרים

העבודה בתחום ההייטק נושאת אופי מיוחד ושונה ממשרדים אחרים. החשיבה כאמור מצריכה יצירתיות וגישה צעירה ותוססת, ואכן עובדי הייטק רבים הם גם צעירים בגילם. החלל יבטא את הסגנון החופשי והיצירתי, ויתרחק מהשבלוני והמקובע. במשרדי הייטק נוכל לפגוש אזורים מעוצבים בסגנון חוץ המזכיר ישיבה בפארק או חוף ים, צבעוניות יוצאת דופן, ומשפטי השראה מודפסים על גבי משטחים מפתיעים כמו חיפויי קיר ורצפות, עץ או גרניט פורצלן ועוד. 
בחברות ההייטק העובדים נדרשים פעמים רבות לשילוב אינטנסיבי ויוצא דופן בין עבודת צוות הדוקה וחשיבה משותפת, לעבודה עצמאית וממוקדת על המחשב האישי. העיצוב חייב לאפשר את המעבר המהיר והתמידי בין שני המצבים האלו  השונים בתכלית זה מזה, ולאפשר תפקוד מיטבי בכל אחד מהם.
בחברות הייטק העובדים גם נשארים לא פעם לעבוד על פרויקטים עד לשעות מאוחרות ולא שגרתיות, ולכן חשוב מאוד ליצור חללי מנוחה, מפגש חברתי ואכילה משותפת נעימים שמאפשרים "ריסטרט" לגוף ולנפש. המטבח לרוב יציע לעובדים אוכל ושתייה ברמה איכותית שתאפשר את תנופת האנרגיה הדרושה להמשך עבודה ממוקד במידת הצורך, ולכן עיצובו מבחינה תפעולית ואסתטית חשוב מאוד.

עיצוב משרדים הייטק: תשתיות

בחברת הייטק לתשתית הטכנולוגית נודעת חשיבות גבוהה במיוחד, בגלל הצורך של העובדים להתחבר עם המכשירים הניידים לאינטרנט ולרשתות מידע שונות מכל מקום במשרד, ולתפקד היטב בכל פגישה המתנהלת בכל אזור. 
כמובן שהמשרד במקביל להיותו בית לעובדים, מהווה גם חלון ראווה ללקוחות העסק וללקוחותיו הפוטנציאליים. לכן עיצוב משרדים הייטק חייב לקחת בחשבון את ערכי המותג ואופיו, ולהביאם לידי ביטוי בנראות המשרד. חווית המותג מקבלת את פניו של הלקוח מהרגע שהוא נכנס למשרדים על כל צעד ושעל, החל מהמבואה שלתוכה הוא נכנס, דרך נוחות פינת הישיבה, איכות מכונת הקפה, האסתטיקה של התמונות על הקיר, לכל אלמנט יש אמירה ומשמעות.

עיצוב משרדים הייטק