אדריכלים בראשון לציון: הדרך לתרגום החלומות לשפה עיצובית מעשית

אדריכלים בראשון לציון: הדרך לתרגום החלומות לשפה עיצובית מעשית


בונים בית חדש בראשון לציון? מעוניינים לשפץ דירת יד שנייה שרכשתם? בין אם אתם מתכננים לבנות בית חדש ובין אם רכשתם דירה שדורשת שיפוץ יסודי, לרבות שבירת קירות והתקנת קונסטרוקציה, אזי קרוב לוודאי שתזדקקו לשירותיהם של אדריכלים בראשון לציון או במרכז.

ממשרד קררו אדריכלות ועיצוב פנים, הנחשב למשרד מוביל שוק, מסבירים שהשכרת שירותי אדריכלות היא הכרחית וחיונית בכל מקרה שבו כרוך השיפוץ בשבירת קירות ישנים, זאת בשל הסיבה שחלק מהקירות מתפקדים כקירות תומכים, והריסתם יכולה להביא לערעור היסודות ולהתמוטטות המבנה כולו.

פרט זה חיוני במהותו, שכן כיום, יישנה באדריכלות המודרנית מגמה בולטת לעיצוב דירות ישנות מחדש בקונספט של חלל מגורים אחד, תוך כדי שבירת קירות ישנים ומיזוג המטבח, פינת האוכל והסלון לצורך קבלת חלל רחב פתוח ומאוורר.

 

הדרך לבחירת האדריכל הנכון

ההחלטה הנוגעת לבחירתו של האדריכל הנכון מבין היצע האדריכלים בראשון לציון ובמקומות אחרים ברחבי הארץ, הינה משמעותית וקריטית, היות ויש לה השלכות ישירות הן על שביעות הרצון מהתוצאה המוגמרת והן על צורת התנהלותה של שגרת היום למשך עשרות שנים הבאות.

לפיכך מומלץ להקפיד על בחירת אדריכל הנכון בהתאם למקצועיותו, ניסיונו ופרויקטים קודמים ולא על פי הנטייה הטבעית להעדיף את האדריכל בעל הצעת המחיר הנמוכה ביותר.

ממשרד קררו אדריכלות מדגישים שבהשוואה לתקציב שהוקצה לצורכי בנייה או שיפוצים, מדובר בסכום שהוא זניח ופעוט באופן יחסי, בעוד שרמת מקצועיותו וניסיונו של האדריכל הם אלו שיקבעו בסופו של דבר כיצד תיראה אותה סביבת המגורים וכיצד יתנהלו החיים בתוך אותה הסביבה לפרק זמן של שנים רבות.

 

חשיפה לטעויות אדריכליות שבאות לביטוי בהיבט הפרקטי

הדרכים המקובלות כיום לאיתור אדריכלים בראשון לציון והמרכז היא באמצעות קבלת המלצות מבני משפחה וחברים, עיון במגזינים לעיצוב או לחלופין בעזרת חיפוש מקוון ברשת האינטרנט. החיפוש בין אתרי האינטרנט יכול להניב רשימה לא מבוטלת של אדריכלים, שחלקם, אמנם, בעלי שם ומוניטין בתחום בעוד אחרים הם אדריכלים בתחילת דרכם.

אדריכלים מומלצים אלו עשויים להתאפיין במלאי אינסופי של אמביציה, התלהבות ושפע של רעיונות מהפכניים, תוך שהרעיונות העיצוביים החדשניים, כמו גם ניצוץ ההתלהבות, סוחפים עימם לקוחות רבים, ובפרט אם עלות השירות בעד עבודתם תהיה לרוב נמוכה יותר, זאת בשל היותם מתחילים. ואולם, כדאי שלא להתעלם מהעובדה שהחוסר בבקיאות והחוסר בניסיון מעשי עלולים לחשוף אותם לטעויות אדריכליות שבאות לביטוי בהיבט הפרקטי.

אדריכלים בראשון לציון | קררו אדריכלות ועיצוב פנים