עיצוב דירות קטנות – איך להגדיל את הדירה מבלי להוסיף לה שטח?

עיצוב דירות קטנות – איך להגדיל את הדירה מבלי להוסיף לה שטח?


זוגות צעירים רבים אינם יכולים לאפשר לעצמם דירות גדולות, בשל המחירים הגבוהים הקיימים בשוק נדל"ן. הם נאלצים להסתפק בדירות קטנות וחשים צפיפות גדולה ותסכול מחוסר גדול בפתרונות אחסון. עיצוב לא נכון של דירות קטנות גורר לרוב סבל מיותר של הדיירים. עיצוב דירות קטנות הוא אומנות בה מתמחים מעצבי פנים מנוסים ויצירתיים. גם אם אתם חיים בדירה קטנה אתם לא חייבים לסבול, ולמעשה עם עיצוב נכון אתם יכולים בקלות להפוך את הדירה הקטנה והצפופה שלכם לארמון מרווח. המומחים של קררו אדריכלים מלמדים אותנו איך לעשות זאת.

 

הסוד המשולש של עיצוב דירות קטנות

הטכניקה המובילה של עיצוב דירות קטנות היא יצירת אשליה של מרחב, יצירת פתרונות אחסון ושימוש ברהיטים רב תכליתיים. זהו הסוד המשולש שהופך את הדירה הקטנה לדירה מרווחת. הבעיה היא שמי שאין לו כסף לדירה גדולה לא בהכרח יוכל להרשות לעצמו עיצוב מחודש של דירתו. אז איך בכל זאת ניתן לעשות זאת ובתקציב נמוך יחסית? גם השינויים הקטנים ביותר יכולים להיות רבי משמעות. התחילו ממה שאתם יכולים והוסיפו בהדרגה שינויים. אל תרוצו להחליף את הקיים, אלא אם כן ממש אין ברירה, אלא היפכו אותו למחודש ומותאם יותר לדירה הקטנה שבה אתם חיים.

 

איך ליצור אשליה של מרחב וגודל?

הדבר הראשון שכדאי להתייחס אליו בעיצוב של דירה קטנה הוא הצבעים בבית. העדיפו שימוש בצבעים בהירים ומונוכרומטיים. שימוש נכון בצבעים יצור תחושה של מרחב בחלל הקטן. ותרו על צביעת קירות בצבעים חזקים כגון: אדום או כתום, וגם במטבח קטן העדיפו ארונות בהירים על פני עץ כהה. השתמשו במראות כדי להגדיל חללים, הן כלי חזק ביותר ליצירת אשליה של גודל. רק שימו לב כי אתם מגדילים את החלל לרוחבו ולא לאורכו.

 

שימושים רב תכליתיים

עיצוב דירות קטנות כולל תכנון נכון של כל חלל בבית כך שישמש אתכם למספר פונקציות. למשל תוכלו לשלב עם הסלון פינת עבודה, תוכלו להשתמש בצבעים בכדי להגדיר כל אחד מהמתחמים, אך הקפידו בזרימה הרמונית בבחירת הרהיטים והצבעים. העדיפו שימוש ברהיטים שיש להם מספר שימושים, למשל שולחן סלון המשולב עם מקום אחסון, מדפי ספרים בגב הספה, ספסל המשמש כתיבת אחסון ועוד.

 עיצוב דירות קטנות | קררו אדריכלות ועיצוב פנים