כל מה שצריך וחשוב לדעת על תהליך עיצוב בתי יוקרה

אם החלטתם שאתם רוצים להשקיע וליצור לעצמכם בית יוקרה כדאי שתקראו את השורות הבאות. הצוות המקצועי של קררו אדריכלות ועיצוב פנים מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על עיצוב בתי יוקרה.

מהו עיצוב בתי יוקרה?

עיצוב בתי יוקרה הוא כינוי לבתים בהם הושקעה מחשבה רבה במיוחד בעיצוב, כך שנוצר בית המשדר מראה יוקרתי. המילה יוקרה לא מכוונת רק למחיר, אלא גם למראה שמשדר הבית. בית יוקרה מאופיין לרוב בחללים גדולים, ותפקידו של המעצב לאפשר לאור טבעי לחדור פנימה ולדאוג לזרימה יעילה של האוויר. לכן, נהוג לא להעמיס אותו בחפצים – כך גם שומרים על סדר וקל לנקות את הבית או הדירה.

לשם כך, מתכננים מראש היכן ימוקמו הרהיטים וחפצי הנוי, אילו גופי תאורה מתאימים לעיצוב הכללי ועוד, והעיקר יש לשלב חומרי גלם איכותיים וליצור שפה עיצובית משותפת בין חללי הנכס כדי לשמור על הרמוניה ועל אווירה נעימה בכל הבית.

הצוות המקצועי של קררו – אדריכלות ועיצוב פנים מקדיש את מלוא תשומת הלב לפרטים הקטנים והגדולים כאחד.

כל מה שצריך וחשוב לדעת על תהליך עיצוב בתי יוקרה

איך מעצבים בית יוקרתי?

עיצוב בתי יוקרה נשען על שני תחומים שונים שיש ביניהם הרבה מן המשותף: אדריכלות ועיצוב פנים. תפקידו של האדריכל לתכנן את המבנה מבחינה חיצונית והתפקיד של מעצב פנים לעצב את החללים הפנימיים במבנה. כדי לעצב בית יוקרה תהיו זקוקים לאדריכל ולמעצב פנים, או למשרד אחד שמתמחה בשני התחומים הללו, כדי ליצור את הבית היוקרתי שלכם.

איך בוחרים משרד אדריכלות ועיצוב פנים?

כאשר אתם ניגשים לבחור את המשרד שיעצב עבורכם את בית היוקרה שלכם, עליכם להתייחס למספר פרמטרים חשובים. ראשית עליכם להבין שבתי יוקרה מתחלקים לסגנונות שונים, לכן כדאי שתחשבו מהו הסגנון המועדף עליכם. שנית, כדאי שתסתכלו על בתים שעוצבו על ידי המשרד שאתם חושבים להשתמש בשירותיו כדי לקבל מושג על אופן העיצוב שלו.

יחס אישי

הדבר הבא שעליכם לקחת בחשבון הוא היחס האישי. מדובר בסופו של דבר בבית שלכם, לכן חשוב שבעלי המקצוע איתם תעבדו יקשיבו לכם ולרצונות שלכם. כמובן שמעצב הפנים יביא לעבודה את הכישרון וההשראה שלו, אבל אתם כבעלי הבית חייבים להיות שותפים לתהליך היצירה הזה. בצורה הזו תוכלו ליצור בית יוקרה בו תרגישו בנוח.

השקעת מחשבה בכל פרט ופרט

עיצוב בתי יוקרה נשען על שימוש בתקציב גבוה יחסית, אבל הוא בעיקר נשען על היכולת של המעצב לראות כל פרט ופרט בבית המעוצב. המעצב יסתכל על כל חדר וחדר בפני עצמו, ועל הבית כמכלול, וייצור בית הרמוני מצד אחד, אך גם שמעניק ייחודיות לתחומים מסוימים בו.

עיצוב בתי יוקרה הוא במידה רבה, מה שכמעט כל אדם חולם עליו וללא ספק מהווה את אחד הבקשות הנפוצות יותר ע"י לקוחות. עם זאת, נרצה להבחין כיום בין עיצוב יוקרתי כללי, לעיצוב בתי יוקרה בפרט. אז מה זה אומר בתי יוקרה? מה מאפיין את סוג העיצוב הזה? וכיצד ניתן להגיע  אליו בקלות? 

עיצוב בתי יוקרה: רקע 

בתי יוקרה הם בתים או דירות מסוגים שונים, שמה שמשותף לכולם הוא בד"כ גודל, מיקום אטרקטיבי וכד'. בתיו יוקרה הם בד"כ גדולים יחסית, לעיתים הם בעלי שתי קומות או יותר ובנוסף, הם בד"כ כוללים גם מרפסת, חצר או גינה ואף בריכות (או גם וגם).  החדשות הטובות הן, שיש עם מה לעבוד, שכן דירה גדולה משולה ליותר "בשר" בכל הנוגע לעיצוב. החדשות הטובות עדיין, אךאך מאתגרות  במידת מה הן ש מאחר ועיצוב בתי יוקרה מצריך המון מחשבה, ריכוז, יצירתיות ולכן, נדגיש כבר,  חשוב להדגיש כי עיצוב כזה חייב צריך להיעשות רק עי מומחים. 

טיפים ועקרונות 

•    שמרו על קו אחיד, לפחות בחללים המרכזיים של הבית: מרקם לא אחיד בעיצוב עלול להפוך גם את החלל הגדול ביותר לעמוס מדי לעין. דאגו שעיצוב החללים השונים ישתלב בצורה הרמונית זה עם זה. 

•    יוקרה מתחילה בפרטים הקטנים: אנחנו מאמינים שחומר גלם איכותי יבוא לידי ביטוי גם בנראות יוקרתית יותר. לכן, מומלץ לא להשתמש בחומרי גלם שרק נראים יפה מבחוץ, אבל חלילה יתחילו להיהרס או להראות סימני בליה תוך זמן קצר.

•    צבעוניות היא בסדר, אבל במידה – חללים יוקרתיים הם גם בד"כ כאלה שהעיצוב שלהם עושה שימוש מושכל בצבעים, כשהדגש הוא בד"כ על גוונים פחות או יותר אחידים, עם זריקות צבע פה ושם.

לסיכום

לא לשכוח להשקיע בעיצוב פנים מקצועי הזכרנו זאת בקצרה למעלה, אולם חשוב להדגיש שוב: מעצבי פנים, המתמחים בעיצוב בתי יוקרה, יוכלו לסייע לכם רבות, שכן מדובר בענף עיצוב ייחודי המצריך למידה רבה של ניסיון והיכרות עמוקה עם התחום.

אגב, דוגמאות לעיצוב מוצלח של בתי יוקרה ע"י חברה מקצועית, ניתן למצוא בתיק עבודות של חברת קררו אדריכלות ועיצוב פנים.