מעצבות פנים: לתרגם את החלומות לשפה עיצובית מעשית

מעצבות פנים: לתרגם את החלומות לשפה עיצובית מעשית


בונים בית? מתכננים רמונט כללי הדירה? מחפשים מעצבות פנים מומלצות? ממשרד קררו לאדריכלות ועיצוב פנים מסבירים שהדרך לבית החלומות מצריכה תרגום של החלומות הללו לשפה עיצובית מעשית בעזרת אנשי מקצוע המתמחים בתחום.

עיצוב סביבת המגורים מהווה החלטה מכרעת, שכן היא עשויה לקבוע לא רק כיצד תיראה מבחינה עיצובית סביבת מגוריכם למשך שנים רבות, אלא גם להשפיע לא במעט על איכות החיים וההתנהלות שלכם בתוכה.

לפיכך, קיימת חשיבות רבה לבחירתו של מעצב הפנים הנכון, ומומלץ תמיד להעדיף לשכור את שירותיו של מקצוען אמתי, כזה שעומד מאחוריו ניסיון, מוניטין וידע רב ושיודע לחוש ולהבין בדיוק את צרכיו, שאיפותיו, מאווייו וטעמיו של כל אחד מקרב חוג לקוחותיו.

 

מעצב פנים בתחילת דרכו או מעצב פנים מנוסה ובעל מוניטין?

בין אם תרים אחר מעצבות פנים המתמחות בעיצוב דירות יוקרה או בתים פרטיים, ובין אם תרים אחר אדריכלים המתמחים בתכנון חללים מסחריים כגון חנויות ומשרדים, חשוב להבין שישנו הבדל עצום בין בחירתם של אנשי מקצוע בתחילת דרכם וחסרי ניסיון לבין כאלו ששמם הולך לפניהם ושצברו לאורך שנות פעילותם מוניטין מכובד.

ממשרד קררו מציינים שבענף ישנם כיום מעצבי פנים רבים שנמצאים בראשית דרכם. מדובר באנשי מקצוע חדורי אמביציה והתלהבות ובעלי שפע של רעיונות מהפכניים. עלות העסקתם הנה בדרך כלל נמוכה יותר בהשוואה למעצבים ומעצבות פנים עם ניסיון וותק והם עשויים לא פעם לסחוף את לקוחותיהם בהתלהבותם הרבה. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שהם בקיאים הרבה פחות בהיבט הפרקטי, ולפיכך גם חשופים יותר לטעויות.

 

מעצבות פנים: להעדיף העסקת מעצב פנים שמתמחה בתחום ספציפי

ממשרד קררו מוסיפים שכדאי להעדיף העסקת מעצבים או מעצבות פנים שמתאפיינים במומחיות בתחום ספציפי, מאחר ועקרונות העיצוב במגזר המסחרי שונים ונבדלים במהותם מאלו של המגזר הפרטי.

זאת ועוד, עיצוב פנים משרדים ומרפאות שונה בתכליתו מעיצובם של בתי קפה, מסעדות וחנויות בוטיק, והעקרונות לעיצוב דירת חדר קטנטנה בכרך האורבני אינם דומים כלל לאלו של וילה רחבת ממדים בסביבה כפרית או פנטהאוז יוקרתי במגדל פאר. כמו בכל תחום אחר, התהליך לבחירת מעצב הפנים כרוך בהכנת רשימה של אנשי מקצוע מועדפים וקיום סקר שווקים.

לאחר שהרשימה צומצמה, מומלץ שלא לוותר על פגישת היכרות עם כמה מהם, זאת במטרה לבדוק ולברר האם אכן מתקיימת הכימיה והשפה המשותפת שחיונית מאין כמותה לתרגומו של החזון לשפה פרקטית מעשית.

 

עיצוב פנים היישר מפריז וניו יורק: מעצבות פנים שמביאות את חו"ל לבית שלך

אם חלמתם לגור בניו יורק סיטי או בפריז אל מול האייפל, הנה תוכלו להגשים את החלום ולהביא אותו אליכם הביתה. עיצוב פנים הבית שלכם בעזרת מעצבות פנים של קררו יתרום רבות לאופי העיצוב בסגנון הכי חו"ל שיש, והכי סטייל שיש. הנה טעימה קטנה משלל סגנונות עיצוב פנים מהעולם, היישר מהערים הנחשקות והרחוקות פריז וניו יורק, שתוכלו לשלב בכל מקום שבו אתם גרים בביתכם שבארץ.

 

מעצבות פנים והעיצוב הצרפתי

העיצוב הצרפתי שמוכר גם בבתים בפריז הוא סגנון מיוחד, קלאסי, המתאפיין בגוונים חומים המשתלבים עם פרקט ורהיטי עץ כבדים, מראות רחבות בעלות מסגרת עבה מעוטרת ווילונות קטיפה שמשתפלים אל הרצפה. עיצוב זה נשמע לנו טיפה מיושן, אך בעזרת מעט צבע וטאץ' חדשני ניתן לשדרג את הסגנון, ולהתאים אותו לימינו המודרניים.
בעזרת מעצבות פנים ניתן להלביש את עיצוב הפנים הצרפתי הקלאסי על עיצוב הפנים המודרני, ובכך לקבל את אותו עיצוב רק מעודן ועכשווי יותר. תוכלו לכלול בשילוב זה את הפריטים הישנים או העתיקים (ספות, רהיטים, כורסאות, שולחנות ועוד), ואליהם להוסיף פריטים מודרניים כמו מנורות או שידות שיכולים להיות בהירים ומשורטטים יותר. 
הצבעים הבולטים בעיצוב הצרפתי הם שחור, כחול וחום, שיחד עם ספות קטיפה ועור, וכן וילונות קטיפה, משווים לבית מראה יוקרתי, מלכותי ואף דרמטי. אחד העקרונות של העיצוב הצרפתי הוא "פחות הוא יותר" שמשתלב נהדר עם המינימליזם של סגנון עיצוב הפנים המודרני. 

 

ניו יורק סטייל

עיצוב פנים בסגנון האקלקטי, המוכר לנו כסגנון העיצוב של הדירות הניו יורקיות, מורכב בעיקר משילוב בין פריטים שונים ומגוונים, וממזג בתוכו סגנונות עיצוביים שונים בצורה מאוזנת ומתונה. הכיוון הניו יורקי משלב בין רצפות עץ או שטיחים, קירות בחיפוי לבנים חומות וכוורות מתכת שחורות. שילוב בין שולחן כפרי לבין מנורות מודרניות קטנות המקיפות מנורה דומיננטית במרכז, יוצר תחושה ייחודית ושונה מתאורה רגילה. 

עיצוב פנים בסגנון האקלקטי משלב בין צורות, צבעים וסגנונות רבים, אך חשוב שהכול יישמר בצורה מאוזנת וחמימה. מעצבות פנים בעלות ניסיון וידע עשיר, יכולות לשלב בין פריטים בגווני כתום, חום, אפור, לבן ושחור ולהפוך אותם יחד לשילוב הרמוני שמשתלב ומתמזג למראה מאוזן ונעים לעין. 

 

מעצבות פנים | קררו