הגדלת המרחב בחדר האמבטיה

הגדלת המרחב בחדר האמבטיה


 

חדרי אמבטיה קטנים וצפופים הם בעיה נפוצה בישראל, בעיקר בבתים ישנים. בעבר חדר האמבטיה לא נתפס כחלל חשוב או כזה המשפיע על איכות חיינו למרות שזהו אזור בו ניתן בקלות ליהנות משקט מופתי ורחש נעים של זרימת מים המשרה עלינו רוגע לאחר יום עבודה ארוך ומעייף.

הבעיה קיימת לא רק בבתים ישנים. ייתכן מצב בו רכשתם בית חדש וחדר האמבטיה קטן במיוחד. אתם מעוניינים לשפץ בעזרת מעצבת פנים אך אין באפשרותכם להשקיע כסף וזמן יקר בשיפוץ. לשמחתנו, כיום ניתן לבצע "טריקים", להוסיף ולהחליף פריטים קטנים שייתרמו לתחושת התחדשות ומרחב בחדר האמבטיה.

ניגודיות צבע הקיר לאביזרי האמבטיה: זה עלול להישמע מוזר, אך קיר יחיד הצבוע בצבע עשיר וכהה ייתן אשליה של חלל גדול יותר. תפקידו העיקרי של קיר זה יהיה למשוך תשומת לב משאר הקירות וכך לצור אשליה של אזור גדול ורחב, בעיקר אם מרבית האביזרים והכלים הסניטריים בחלל הם בלבן או גוונים בהירים. מראה רחבה תתרום אף היא לתחושת מרחב.

חללי אחסון קטנים ומעוצבים יותר: ארונות האמבטיה תופסים שטח רב, בעיקר אם הם בולטים אל תוך החדר. החליפו את הארונות הגדולים בקטנים וחסכוניים יותר וחפשו את ה"טוויסט" הקטן בארון שיעניק אלגנטיות וייחוד לחדר.

קישוט קירות חדר האמבטיה: ראשית, אין להגזים עם קישוט חדר האמבטיה. חשוב לשמור על בעיצוב סולידי אך יוקרתי. כמה פסים אופקיים נועזים יכולים לתרום אף הם לתחושת מרחב. נסו פסים בצבע מנוגד לצבע הדומיננטי או אריחים בצבע שונה. גם פנלים בחלקו העליון של הקיר יאריכו וירחיבו את החדר.

החלפת כיור האמבטיה: כיורים ישנים הם מגושמים ותופסים מקום רב. מומלץ לשקול כיור תלוי, או כיור היושב על הארון, במקום להיות שקוע בו.

שדרוג דלתות המקלחון/האמבטיון: החלפת דלתות המקלחון האטומות בדלתות זכוכית יעצימו את תחושת המרחב בחדר אמבטיה ויאפשרו לאור להגיע לכל חלקי החלל.

אביזרים נלווים וכלים סניטריים מעטים: ריבוי אביזרים בחלל גורמים לתחושת עומס וצפיפות. ראשית, ודאו שכל האביזרים בחדר האמבטיה שימושיים והוציאו כל מה שלא חייב להיות בחדר (מגבות שלא בשימוש, תרופות ישנות, תכשירי טואלטיקה וקוסמטיקה שאין בהם שימוש ועוד)

כך, בהוצאה קטנה יחסית, נוכל להגיע לתוצאות מצוינות ותחושת התחדשות ויוקרה.