בחירת מעצב פנים לעיצוב הבית

בחירת מעצב פנים לעיצוב הבית


בחירת מעצב פנים לעיצוב הבית

מדוע חשוב לבחור אדריכל או מעצב פנים מתאים לפני בנייה או שיפוץ גדול של הבית?


במהלך תכנון של שיפוץ או רכישת דירה עולות שאלות והתלבטויות רבות בנוגע לקונספט הסופי של עיצוב הדירה. אנו מוצאים עצמנו מתייעצים עם הסובבים אותנו, מעיינים בקטלוגים גדולים המכילים מידע רב, תמונות, המלצות וכו'.
תוך כדי חיפוש ועיון, עולות שאלות רבות לגבי הקונספט המתאים לנו, האם אנחנו מעוניינים בבית בסגנון מודרני, רומנטי או אולי כפרי, האם כדאי לצבוע את הקירות בצבע לבן הנחשב לנקי, יפה וחגיגי או אולי עדיפה שמנת בהירה...


הצורך שלנו להגשים פנטזיות שתמיד היו לנו, הטכנולוגיה המתקדמת בתחום המאפשרת ליצור כמעט כל דבר, הרצון לשלב את הישן עם החדש ועוד, עלולים להוביל לקבלת החלטות שגויות, שבסופו של דבר עולות לנו הרבה מאוד כסף, אנרגיות ומתחים, ולפעמים אף מדובר בטעויות בלתי ניתנות לתיקון, או כאלה שתיקונן יעלה הון.
בנוסף לאלה, קיימת בתחום העיצוב מגמה חדשה, התופסת תאוצה חזקה בעולם, בנושא עיצוב ירוק. שילוב אנרגיה פסיבית (טבעית) או אקטיבית (מלאכותית) במסגרת התנאים הקיימים, מבטיחה שהחללים יהיו מלאי אור בשעות היום ובשעות הערב, עלות תחזוקת הבית תקטן ובכך נחסוך לא מעט כסף ויחד עם זאת נצליח לשמור על הסביבה בה אנו חיים. בעת תהליך העיצוב יש להבחין בצורה מדויקת היכן ממוקמים החלונות, מהם כיווני הפתחים וכיצד ניתן למקם את התאורה הנוספת , במידת הצורך, באופן אופטימאלי. שילוב של תאורה מלאכותית מתאימה הממוקמת בצורה נכונה תשלים את עיצוב הבית באופן הטוב ביותר.


לאלה מאתנו המתכננים למכור את הנכס לאחר השיפוץ, מחקר מקיף מצביע על כך ששוק הדירות נמצא בעליה מתמדת, לכן עיצוב הבית בסגנון חדשני ומותאם אישית יניב פירות בעת מכירת הדירה וכך ההשקעה תשתלם באופן ניכר בהשוואה לבתים סטנדרטיים באזור. בעת קבלת החלטות הנוגעות לעיצוב לבית, יש לקחת בחשבון את תהליך המכירה העתידי ולחשוב כיצד ניתן למקסם רווחים ממכירת הנכס מבלי לפגוע בשלמות העיצוב.
לנוכח הנקודות שהועלו וההבנה ששיפוץ אינו תהליך קל, רבים בוחרים לדחות אותו להזדמנות אחרת ומשתמשים בתירוצים כגון "כשהצינור באמבטיה יתפוצץ", "כשיעבור החורף והרטיבות תתייבש", "כשנחגוג 15 שנה למטבח" וכו'... אם נדע לבצע את תהליך השיפוץ באופן מסודר ושקול ונעזר באנשי המקצוע המתאימים, תהליך זה יכול להפוך לחיובי ואפילו מהנה.


עיצוב כזה, שיהפוך את מראה הבית לחוויה מלאת ריגושים, יתאפשר אם לפני שניגש למלאכה נדע בדיוק מה אנו רוצים, איך החלל יראה, איזה צבע מתאים, מי בעל המקצוע המתאים ביותר וכו'. על מנת להגיע לשיפוץ מוכנים, חשוב שנכין תוכנית חלוקה לחלל עוד לפני בחירת הרהוט, המטבח והצבע. חשוב שתוכנית החשמל תהיה מוכנה עוד לפני שבירת הקירות, שתוכנית התאורה תתייחס לחלל, עוד לפני שהחדר והסלון הפכו לחלל ציבורי אחד גדול ומרווח וכו'.
מעצב פנים מקצועי, ידע לחבר את כל הפרמטרים שציינו, ידאג לשלב את הצרכים והרצונות של הלקוח תוך התייחסות לסביבה הקיימת, מספר הנפשות בבית, גודל המרחב וההיבטים הטכניים ולהגיע לפתרונות יעילים המתאימים במדויק לצרכי הבית או העסק.
בנוסף, תפקידו של מעצב הפנים להעמיד את הלקוח במרכזו של תהליך העיצוב ולהציג לו את כל האפשרויות הקיימות בעת עיצוב החלל. חשוב שתהליך העיצוב או בניית בית החלומות שלכם יהפוך לחוויה מהנה ובלתי נשכחת מתחילת התהליך ועד סופו.
לסיכום, בעת שיפוץ מבנה קיים או תכנון של מבנה חדש, מומלץ להיעזר במעצבי פנים המתמחים בנושא זה. עיצוב הבית הוא חלק בלתי נפרד מהשיפוץ ויש להשקיע מחשבה בבחירת האביזרים השונים תוך התחשבות במיקום הנכון עבורם והפונקציונאליות שלהם.

במשרד קררו – אדריכלות ועיצוב פנים לוקחים את הרעיונות, הפנטזיות, החששות והצרכים שלכם ויוצאים לתהליך, תוך הבטחה להעניק לכם את האפשרויות המתאימות לכם ביותר, בהתאם לצרכים שלכם ולתקציב שהוגדר מראש ויחד להפוך את ביתכם לבית חלומות.