עיצוב בתים פרטיים שלא קורעים את הכיס

עיצוב בתים פרטיים שלא קורעים את הכיס


שידרוג הבית הוא לא בהכרח נחלתם של עשירים. לכולנו יש את התקופות בהן אנחנו רוצים לשנות, ולהכניס טעם אחר וחדש לחיינו ולביתינו. הפחד מפני ההוצאות הגדולות בולם אותנו מלעשות את השינוי. עיצוב בתים פרטיים הוא תחום כל כך רחב, שבעזרתו אנחנו יכולים לבצע שינויים גדולים, גם בתקציב נמוך. צריך פשוט לדעת כיצד לבצע זאת, ולהזמין את מעצב הפנים שידע לשנות ולעשות את ההבדל, בדיוק או כמעט בדיוק כמו שרציתם, ובתקציב שהקצבתם לעצמכם. קובי קררו, ממשרד העיצוב קררו – אדריכלים, מספר לנו איך אפשר לשנות את פני הבית שלכם עם תקציב מוגבל.

עיצוב בתים פרטיים – האפשרויות הבלתי מוגבלות

ההבדל בין עיצוב בתים פרטיים לבין לבין דירה בבניין מגורים, הוא התוספת הגדולה של האפשרויות הקיימות בבית זה, לעומת המגבלות הקיימות במבנה משותף. בבית פרטי ניתן לבצע כל מה שרק אפשר לחלום עליו, כשאנחנו לוקחים בחשבון בעיצוב גם את החלק החיצוני של הבית, כלומר החצר המקיפה אותו, שהיא חלק אינטגרלי מהבית כולו, וחייבת להימצא בזרימה הרמונית עם שאר חלקי הבית. אך כפי שאמרנו, אנחנו צריכים להתחשב בתקציב המוגבל, לכן התמונה משתנה. אבל אין זה אומר שלא ניתן ליישם את הכל.

תכנון חכם

בשלב הראשון צריך להגדיר איזה שינויים בדיוק רוצים לבצע ומה הם כוללים. האם מדובר בשבירת קירות או רק בעיצוב מחודש של חללים קיימים. מן הסתם, שבירת קירות תדרוש עלויות גבוהות יותר, ולכן כדאי לעלות על הכתב את כל מה שרוצים לבצע, ולדרג לפי סדר עדיפויות, מה בוער לנו לבצע במידי, ומה יכול לחכות. כעת ניתן לבצע את העיצוב המחודש בהדרגה, להתחיל מחלל אחד או שניים, ולאחר תקופה לעבור לחלל נוסף וכן הלאה. מעצב פנים המתמחה בתחום עיצוב בתים פרטיים, יכול לסייע לכם לבנות נכון את סדר העדיפויות, כך שניתן יהיה לעמוד בהכל.

לחדש את הקיים

אם מדובר רק בעיצוב מחודש של חללים קיימים, ניתן להוזיל עלויות משמעותית על ידי רכישת רהיטים ואביזרים איכותיים, אך במחירים סבירים. גם כאן מעצב פנים מיומן המכיר את השוק, יוכל לסייע בבחירת הרהיטים הנכונים, מבלי להתפשר על העיצוב. אופציה שניה שתמיד יכולה להיות טובה עם עיצוב בתים פרטיים, היא לחדש את הרהיטים הקיימים בבית.

תחום עיצוב הבתים הפרטיים, הווילות ודירות הגן נחשב לקטגוריה ייחודית ומאתגרת בעיצוב הפנים, ולפיכך נדרשת התמחות בתחום הספציפי, מקצועיות ברמה גבוהה וניסיון. עיצוב בתים פרטיים נעשה, אמנם, בהתאמה פרטנית לסגנון המועדף, לטעמו האישי וצרכיו האינדיבידואליים של הלקוח עצמו, אך להבדיל מעיצוב דירות מגורים, כרוך הדבר בהתייחסות לכלל חללי הבית כאל כמכלול שלם, כשכל חלל אחד מהחללים השונים דורש התאמה מלאה לקו העיצובי הכללי.

ממשרד קררו לאדריכלות ועיצוב פנים מציינים שהסגנון העיצובי מתחיל להתגבש כבר בראשיתו של התהליך, תוך כדי ניהול דו שיח רציף ודינמי בין הלקוח למעצב הפנים. כמו כן, במהלך בחירת הקונספט הכללי שלפיו יעוצב הבית הפרטי, חשוב לתת את הדעת גם למאפייניה של הסביבה.

טשטוש הגבולות ויצירת זרימה הרמונית בין החלל הפנימי והחיצוני

דוגמה קלסית לכך היא עיצוב בתים פרטיים באזור פרברי כמו מושב או כפר, כשבנסיבות הללו ההעדפה כל פי רוב היא לעיצוב פנים כפרי, בעוד שבאזורים עירוניים אורבניים, תהיה העדפה לעיצוב בקווים מודרניים ונקיים.

יחד עם זאת, כשניגשים לשלב התכנוני, נקודת הפתיחה דורשת התייחסות לא רק למאפייניה של הסביבה, כי אם לחלוקת החלל הפנימי בצורה נכונה, לפרופורציות שבין החללים השונים, כמו גם לפתחי הכניסה והיציאה אל הבית, החצר או הגינה, כשהשאיפה היא לטשטש את הגבולות וליצור זרימה הרמונית והתמזגות בין החלל הפנימי והחיצוני.

עיצוב פנים נכון מאפשר לתכלת השמיים ולצמחייה הירוקה להיכנס אל תוככי הבית ולמלא אותו בחיות וססגוניות מבעד לזכוכית שקופה, פתחים גדולים ותקרות גבוהות, מה שמייצר תחושת המרחב.

הבנה מעמיקה בכל הקשור לטעמו של הלקוח, מאווייו וצרכיו העכשוויים והעתידיים

קיים שוני משמעותי בין עיצוב פנים דירות מגורים, המתאפיינות על פי רוב בחלל קטן ומספר מצומצם של חדרים, לבין עיצוב בתים פרטיים, המתפרשים על פני שטח נרחב ועשויות לכלול תוספות שאינן קיימות בדרך כלל בדירות מגורים, כמו גרם מדרגות פנימי, עליית גג ואו מרתף, מספר כניסות ויציאות לבית, חדרי שירות, חדרי ארונות וכן הלאה.

ממשרד קררו מוסיפים שעיצוב בתים פרטיים דורש לא מעט יצירתיות ומקוריות, השראה ומעוף, אך בה בעת גם הבנה מעמיקה בנוגע לטעמו של הלקוח, חלומותיו, מאווייו וצרכיו העכשוויים והעתידיים. במהלך התכנון נדרשת התייחסות לסגנון החיים הספציפי שמאפיין את המשפחה, אופן התנהלותה בשגרת היומיום השוטפת, הרגליה וצרכיה האינדיבידואליים. לפיכך, כשהדבר נוגע לעיצוב פנים של בית פרטי, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום ספציפי זה ושמאחריהם עומד ניסיון מוכח ומוניטין.

 עיצוב בתים פרטיים | קררו אדריכלות ועיצוב פנים