שיפוץ חדר האמבטיה בעזרת מעצב פנים

שיפוץ חדר האמבטיה בעזרת מעצב פנים


שיפוץ חדר האמבטיה בעזרת מעצב פנים

טיפים לשיפוץ חדר האמבטיה בעזרת מעצב פנים.

סביר להניח שהאתגר הגדול ביותר בשיפוץ חדר אמבטיה הוא להבין מהו הסגנון שאנו מחפשים ולעצב את החלל בהתאם לתכונות שלנו. עיצוב פנים נכון ומותאם של חדר הבית משמעותי מאד להתנהלותנו בבית, למרות העובדה שזהו החדר הקטן ביותר בבית...
בעיצוב חדר אמבטיה ישנם מספר גורמים מגבילים כגון :המיקום של צינורות אינסטלציה, חיווט חוטי חשמל ועוד... לכן יש להתחשב בנתונים אלה כאשר משפצים חדר אמבטיה קיים. ברגע שמחליטים לעצב ולבנות חדר אמבטיה מחדש הסיפור קל יותר מבחינה תכנונית ולכן מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים / אדריכל לפני שניגשים לבניה.


ישנן מספר גורמים שיש לשקול לפני שמתחילים בעיצוב חדר האמבטיה החדש שלכם.
ראשית חשבו על הפריסה הקיימת בחדר האמבט הנוכחי ורשמו על דף מהן הנקודות הבעייתיות ביותר, אותן אתם רוצים לתקן או לשפר בחידוש חדר האמבטיה. לדוגמא: האם מתלי מגבות הרחצה ומחזיקי נייר הטואלט ממוקמים באופן נגיש ונוח? האם יש מספיק שטח אחסון עבור כל מי שמשתמש בשירותים? האם ניתן לפתוח את חדר האמבטיה מבלי שהדלת תפגע במגירה או בארון אמבטיה וכו', את ההערות שרשמתם הניחו מול העיניים ברגע שתתחילו בשלב התכנון. במידה ובחרתם להיעזר במעצב פנים או אדריכל, העבירו לו את הרשימה על מנת שיתייחס לצרכיכם ויעצב את החדר בהתאם.


כיום מגוון האפשרויות לעיצוב חדר הרחצה הוא אינסופי. עיצוב החלל יתוכנן על פי אופיינו ובהתאם לחלומות שלנו. במידה והחלום שלכם הוא חלל רחצה זוגי יש לדאוג לחלל רחב ולא עמוס היכול לשרת זו., במקרה כזה בחדרי רחצה סטנדרטים נוותר על אמבטיה ונהפוך אותה למקלחון זוגי ורחב. במידה ומדובר בחדר הרחצה הצמוד לסוויטת ההורים, ניתן לוותר על הקירות המפרידים בין החדר לחלל הרחצה ולהשתמש במקלחון שקוף הפונה לחלל הפרטי. אם מדובר בחדר רחצה לילדים, חשוב לזכור שתינוק או ילדים גדלים, צרכיהם ודרישותיהם משתנים עם הזמן ומה שמתאים להם היום לא בהכרח יתאים בעוד שנתיים שלוש.
לכן חשוב להשתמש בצבעים ניטרליים ואת הצבעוניות להכניס דרך אביזרי האמבטיה, מדבקות, משחקים וכו'. בנוסף, בד"כ חדרי האמבטיה המרכזיים משמשים את האורחים שקופצים לביקור. דאגו שהחלל יאפשר סידור פרקטי ונוח, התחשבו בסל הכביסה שיאפשר להכיל את כמות הכביסה הרלוונטית וימנע מצב של "עומס יתר".

עיצוב חלל האמבטיה כיום הוא בעל משמעות שונה מבעבר. נגמרו הימים בהם קרמיקה הייתה שולטת בחדר, וכיום ניתן לראות יותר ויותר חדרי אמבטיה הנצבעים בצבעים מיוחדים הקיימים בשוק למטרה זו. לדוגמא, חדר אמבטיה בסגנון כפרי יכול לשלב קירות צבועים בטיח אקרילי עד לגובה התקרה, בקירות העוטפים את האמבטיה או המקלחון נשתמש באריחים או פסיפס.


תאורה היא אלמנט חשוב בכל חלל. בחדרי האמבטיה ניתן לשלב תאורה רומנטית לצד תאורה בהירה שתשמש בשעת איפור או טיפול קוסמטי. את התקרה ניתן להנמיך ולהשתמש בספוטים שקועי גבס ותאורה היקפית. מעל ארון הרחצה נשתמש בספוטים חיצונים אשר ימקדו את התאורה לאזור השימוש. אם החלטתם לחפות את הקירות עם אריחי קרמיקה, חשוב לבדוק שהאור המשתקף על גבי האריח לא יציק או יעייף את העיניים בזמן השהות בחדר. רצוי להשתמש בתאורה סגורה העמידה בלחות ומים.