עיצוב פנים בית פרטי - מה כדאי לבחון בעת בחירת איש מקצוע?

עיצוב פנים בית פרטי - מה כדאי לבחון בעת בחירת איש מקצוע?


מדוע עיצוב פנים בית פרטי נחשב לתחום התמחות מיוחד, למרות שהוא, כמו שאר תחומי עיצוב הפנים, שייך לתחום העיצוב והאדריכלות? האם ממעצב פנים המתמחה בתחום נדרשות תכונות ייחודיות, אשר אינן חייבות להתקיים אצל אנשי המקצוע העוסקים בסוגי עיצוב אחרים? משרדי עיצוב המתמחים בתחום עיצוב פנים בית פרטי, כמו קררו, למשל, מתמודדים עם אתגרים שונים לגמרי ממעצבי פנים אחרים, ולכן, הדרישות מהם שונות במקצת.

 

התמחות בתחום עיצוב פנים בית פרטי

עבודה בקנה מידה גדול, כמו זה של בית פרטי, מציבה אתגר מסוג שונה למעצב אותו, כך, שניתן לומר, כי רק מעצבי פנים בעלי התמחות בתחום יכולים לעמוד באתגר בהצלחה המצופה מהם. ישנם הבדלים מובהקים ברורים ומוגדרים למדי בין דירות לבין בתים פרטיים/וילות ולכן, הצורך בהתמחות בעיצוב בתים פרטיים הוא רף הבחירה התחתון, בעת בחירת איש מקצוע בתחום.

 

מעצב הפנים חייב להיות בעל ניסיון בפרויקטים דומים

ישנם הבדלים ברורים בין התוצאות אותן מסוגל להפיק מעצב פנים מתחיל לבין תוצאותיו של מעצב פנים מנוסה, והן בולטות פי כמה וכמה כאשר מדובר בעיצוב בתים פרטיים, שם, כל טעות עלולה להיות קריטית. בבניין רבי קומות הקבלן המבצע קבע את מיקום האינסטלציה, התאורה ועוד. כאשר מדובר בבתים הפרטיים, מיקום הכלים הסניטריים, הביובים, והתאורה נתונים לשיקולו של המעצב, וכל טעות בחישובים או במיקומים יכולה לגרום לעלויות מיותרות ולבעיות שקשה לתקנן לאורך שנים. חשוב לבקש לראות תיק עבודות, ויתרה מכך, לראות, במידת האפשר, בתים פרטיים שעוצבו על ידי המעצב שבחירתו נמצאת על הפרק.

 

תקשורת כנה ופתוחה עם איש המקצוע

עיצוב פנים בית פרטי יוצר עבורכם את סביבת החיים שלכם, זו בה אתם תבלו את השנים הקרובות. לכן, חשוב למצוא מעצב פנים שיהיה קשוב לצרכיכם. מעצב כזה ילמד להכיר אתכם מקרוב ככל שניתן, את הרגליכם, את אורח חייכם, את העדפותיכם, וכן, אפילו את תוכניותיכם לעתיד (למשל, הרחבת המשפחה, אשר תצריך היערכות מתאימה מבחינת עיצוב הבית). בכל העת, יש לזכור, כי הבית הוא שלכם, אתם אלה העתידים להתגורר בו, ולכן, מעצב פנים, מוכשר ככל שיהיה, חשוב שיהיה קשוב לכם ויצור עבורכם את סביבת המגורים המתאימה לכם כי אתם אלה שתגורו בבית.

עיצוב פנים בית פרטי: התהליך


ישנם המון בתים פרטיים בבעלותם של אנשים ברחבי מדינת ישראל שנמצאים במצב דומם ואינם מעוצבים בטוב טעם. ישנם המון סגנונות שונים מהם ניתן לבחור, החל מעיצוב קלאסי מסורתי, מודרני מתקדם ואפילו נישות שמשלבות ביניהן וינטג' או סגנון מסחרי. 


עיצוב פנים בית פרטי או דירה פרטית דורש מבעל המקצוע להיות מודע להמון גורמים שיכולים להשפיע על הסגנון, גודל הבית ותחושת הביתיות שהוא מייצר. החל מהאור הטבעי שנכנס לחדרים השונים, צבע הקירות שמשפיע על מצב הרוח והסידור של הרהיטים במרחב הפרטי והמשותף.


הנה כמה נקודות עיצוביות מזווית מבטו של המעצב:


1.    צביעת קירות הבית – שינוי צבע הקירות בבית מאפשר משב רענן של רוח עיצובית חדשה. לרוב אנו נרצה להתאים את הצבע שיתאים לאישיות שלנו ולמרחב שלנו. לצורך העניין, אישיות שמאופיינת בהמון אנרגיה ושמחה תוכל להתחבר לצבעים כגון צהוב מוזהב או ירוק בוהק. 

2.    רהיטים חדשים – בחירת הרהיטים הינה המשימה המורכבת ביותר עבור מעצב או מעצבת פנים. מעבר לכך שמדובר על הפריטים הבולטים ביותר בבית שיכולים להשפיע לחלוטין על האווירה, ישנו הצורך לשלב את הפן העיצובי יחד עם נוחות וצבעים נעימים לעין. 

3.    מקום אחסון דקורטיבי – בימנו, אנו צוברים יותר ויותר רכוש ולכן אנו זקוקים למקום אחסון. אם בעבר המחסן או המגירות השונות שימשו אך ורק לאחסון, ואילו עכשיו ישנה מגמה של עיצוב האזור.

4.    שילוב אומנות – אין דבר יותר ממלא את חלל החדר מאשר פריטי אומנות, ציורים ופסלים. הפריטים השונים מכניסים צבע אחר לחיים בבית, מעבירים תחושת השראה ומעוררים את הפן היצירתי שבנו. 

5.    חלוקת המרחב – בעבר החלוקה של מרבית הבתים הפרטיים נעשתה באופן כזה שכל חדר (כולל המטבח) הינו סגור באמצעות דלת. כיום, בין אם מדובר על סגנון קלאסי או מודרני, מרבית בעלי הבתים מעדיפים חללים פתוחים וגדולים שתוחמים אותם שלל חלונות אשר מאפשרים כניסה של אור באופן טבעי לחלל הבית. 


אם גם אתם מעוניינים לעצב את ביתכם אך אין לכם מושג מהיכן להתחיל, צרו קשר עם חברת "קררו" ותזכו במגוון הצעות מקוריות וייחודיות עבור עיצוב פנים בית פרטי.
 

עיצוב פנים בית פרטי | קררו