עיצוב משרדים יוקרתי- הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל

עיצוב משרדים יוקרתי- הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל


אין עוררין על כך שמשרד המעוצב בטוב טעם ומשדר יוקרה ואלגנטיות, מהווה כמעין כרטיס ביקור ואמצעי משמעותי ליצירת הרושם הנכון, אם בקרב הלקוחות, כמו גם בקרב העובדים, הספקים, האורחים וכל מי שמזדמן אליו.

ממשרד קררו לאדריכלות ועיצוב פנים מסבירים כי עיצוב משרדים יוקרתי עשוי לתת את ביטוייו במגוון רחב של דרכים, סגנונות וחומרים כאלו ואחרים, אך מה שהופך אותו ממשרד סטנדרטי לכזה המשדר יוקרה נוגע להקפדה, הדיוק והירידה עד לפרטים שלכאורה נדמים קטנים ושוליים.

השלב ההתחלתי בתהליך העיצוב מתאפיין בשיחות עם הלקוח, זאת במטרה לברר באופן מדויק את כל המידע הנוגע לאופיו ומהותו של בית העסק והמסר שהמשרד מעוניין לשדר לבאי המקום.

הקפדה על שימוש בחומרי גלם איכותיים

השלב הבא בעיצוב משרדים יוקרתי כרוך בתכנון חלוקת חלל לחללי משנה בהתאם לאופן ההתנהלות במקום, תוך כדי התאמת הצרכים הפונקציונליים העתידיים בכל אחת מסביבות העבודה שבמשרד אל העובדים שצפויים לשהות בהם. בתום הבנת התמונה הכללית, ניתן לגשת לבניית תכנית בסיסית ומקיפה. ממשרד קררו מדגישים שעיצוב יוקרתי איננו בהכרח חייב לעשות שימוש בחומרי גלם יקרים, אם כי חשוב להקפיד שיהיו אלו חומרי גלם איכותיים.

היוקרה יכולה לבוא לביטוי גם באמצעות חומרים בסיסיים ופשוטים, בעזרת שילוב קונטרסטי בלתי שגרתי של כמה חומרים שונים, עיבוד טכנולוגי מתקדם, הוספת פריטי אמנות ופרטי ריהוט מיוחדים ונדירים וכן הלאה, כאשר אוסף הפרטים הייחודיים המרכיבים את התמונה בכללותה, תוך שכל אחד מהם נבחר בקפידה רבה ולאחר מחשבה, הם אלו שמעניקים אווירה המשדרת יוקרה.

התאורה כאמצעי ליצירת משחקי אור וצל

ממשרד קררו, המתמחים גם בעיצוב וילות יוקרה, מציינים שניתן, כאמור, לעשות שימוש באינספור טכניקות שונות לעיצוב משרדים יוקרתי, אך ישנם כמה קווי דמיון ומאפיינים משותפים בין כל המשרדים הללו וכמה קווים מנחים שחשוב לעבוד על פיהם, כגון הקפדה על סימטריה, הרמוניה ופרופורציות מדויקות, מה שמעניק לחלל מראה שלם יותר. אלמנט נוסף הוא השימוש בתאורה מתוחכמת. במשרדים רבים נהוג להשתמש בתאורת הפלורוסנט הסטנדרטית.

עם זאת, כשהדבר נוגע לעיצוב משרדים יוקרתי, תאורה מסוג זה איננה באה בחשבון. בנסיבות הללו מסתייעים מעצבי הפנים בתאורה כאמצעי ליצירת משחקי אור וצל, כמו לדוגמה שטיפת אור על פריט אומנותי או קיר שמתאפיין בטקסטורה מעניינת, ספוטים שקועים שיוצרים שובל של אור לאורך המעברים ודרכי הגישה, מנורות תלויות המהוות פריט אמנות ייחודי בפני עצמו, כמו גם גופי תאורה שבעזרתם ניתן ליצור פינות חמד כגון פינת המתנה, פינת קריאה או פינת ישיבה בלתי פורמלית.

עיצוב משרדים יוקרתי | קררו