עיצוב וילות – כל בית צריך סגנון

עיצוב וילות – כל בית צריך סגנון


בכדי לעצב בית יש צורך בניסיון מעשי משמעותי, הבנה עמוקה בסגנונות השונים וחזון סופי שמאפשר למעצב לדמיין את התוצר הגמור. ישנם המון סגנונות שמהם ניתן לבחור, החל מעיצוב קלאסי או כפרי ועד כדי עיצוב מודרני שמאופיין בחדשנות ובקווים נקיים.

עיצוב וילות על אחת כמה וכמה מורכב יותר מאשר עיצוב בית נורמטיבי. לרוב, השוכנים במבנה זה מעוניינים ליצור אפקט עיצובי מהדהד שמשפיע על חיי היום יום שלהם ומשדר יוקרה. וילות הינם בתים גדולים עם חללים מיוחדים ואלמנטים אדריכליים מרתקים.

סגנונות מיוחדים

  • עיצוב תעשייתי – סגנון זה מתמקד בעיקר בחשיפתם של חומרי הגלם השונים אשר לרוב חבויים מתחת לשכבות הצבע. בעבר, הסגנון התעשייתי היה נפוץ בדירות לופט אך כיום אנו מזהים מגמת עליה של עיצוב וילות ובתים פרטיים באמצעות האלמנטים התעשייתיים. בטון חשוף, עמודים אשר עשויים מאבן, שימוש במתכות וצינורות חשופים הם רק חלק מהמרכיבים הנפוצים לסגנון זה.
     
  • עיצוב אקלקטי – הייחודיות בסגנון זה הינה העובדה שהוא אינו מכוון מטרה על ידי אלמנטים מסוימים. ניתן לערבב בין חומרי גלם שונים, תקופות, תרבויות וצבעים אך עם זאת יש צורך לבצע "חיבור" עיצובי לכל החומרים ולכן דרושה לכך עין מקצועית ומנוסה. בכדי לעצב בית בסגנון כזה, רצוי לראות את התמונה הכוללת מראש ולהבין בדיוק כיצד כל חלל בבית יראה.
     
  • עיצוב סקנדינבי – המחיה בחורף הקשה במדינות הנורדיות הפך את עיצוב ביתם לפרקטי ומשמעותי ביותר. עקב המחסור באור במרבית ימי השנה, הסקנדינבים החלו למקסם את פתחי האור לבית והתאימו את החלל לנוחות מקסימאלית. בבתים מעוצבים בגנון זה לרוב תוכלו למצוא ספות רכות וגדולות, כריות נוחות, צבעים ניטרליים ונעימים כגון לבן או בז' ומינימליזם כולל שמעניק תחושות של חמימות ונעימות.

מעבר לסגנונות המיוחדים הללו, כמובן שתוכלו לבחור בעיצובים גנריים יותר כגון העיצוב הכפרי, הקלאסי או המודרני. הסגנונות הללו הרבה יותר נפוצים במדינת ישראל והמון בעלי וילות ובתים פרטיים נוטים לעצב את ביתם בעקבות הקווים המנחים הללו.

"קררו" הינו משרד אדריכלות ועיצוב מהמובילים בארץ. שילוב של כישרון ותשוקה למקצוע העיצוב מאפשרים לנו לעצב מאות וילות ובתים בסגנונות שונים.

עיצוב וילות