עיצוב דירות קטנות – כל הסודות והטיפים

עיצוב דירות קטנות – כל הסודות והטיפים


לא מעט דירות בנויות בצורה בה השטח הקטן עליו הן נמצאות מחולק להרבה חללים. כתוצאה מכך, מתקבלים חללים קטנים, אשר מייצרים צפיפות, חוסר נוחות ומחסור במקומות אחסון. בפועל, גם דירה קטנה יכולה להיות נוחה, ליצור תחושה של ריווח, וגם לייצר מקומות אחסון, הכל תלוי בעבודת עיצוב דירות קטנות, שאם תעשה בחוכמה ניתן יהיה להפיק הרבה תועלת ורווח מהדירה, למרות שטחה המוגבל. כל מה שצריך כדי לעשות זאת הוא לתת למעצב פנים מקצועי, בעל ניסיון, ידע ויצירתיות, לעשות עבורכם את העבודה. ואם התקציב שלכם מוגבל, אז הנה כמה דברים שתוכלו לעשות, כדי לייעל את הדירה שלכם ואת המראה שלה בעצמכם.

 

להקטין את מספר החללים

הדבר הראשון שכדאי לעשות עם עיצוב דירות קטנות הוא לשבור קירות ולאחד חללים היכן שאפשר. למשל, להפוך את המטבח, פינת האוכל והסלון לחלל אחד גדול, תוך יצירת הפרדה חלקית של אי במקום בו עמד הקיר. אם הגעתם לגיל בו הילדים כבר עזבו את הבית, ואין לכם צורך בהרבה חדרים, אחדו שני חדרי שינה ויצרו לעצמכם חדר שינה מרווח וגדול יותר. בנוסף, כדאי להשמיש חללים למספר ייעודים, למשל לשלב פינת עבודה בפינת האוכל של הבית.

 

עיצוב דירות קטנות באמצעות צבע

כשאתם בוחרים את הצבעים של הקירות, הרהיטים והאביזרים, חישבו עליהם בקפידה. לחללים קטנים מומלץ להשתמש בצבעים בהירים, כשאנו מקפידים להשתמש רק בצבע אחד על נטיות הגוון שלו. בחירה נכונה של הצבעים והוספת ברק יצרו תחושה של מרחב גדול יותר. מראות משמשות כאביזר מצוין המסייע ליצור אשליה של חלל גדול יותר, רק חשוב לשים לב היכן בוחרים למקם אותה. למשל, בחלל צר וארוך, נמקם את המראה על הקיר הרחב יותר, ובכך נרחיב את החלל ולא נאריך אותו. בנוסף, לא כדאי למקם את המראה מול הכניסה לחלל.

 

פונקציונליות של רהיטים

כדי לפתור את בעיית האחסון, כדאי להשתמש ברהיטים בעלי מספר פונקציות. למשל, מיטה עם ארגז מצעים. בסלון או בחדרים ניתן להניח ספסל המשמש גם כתיבת אחסון. ספות המשלבות בגבן מדפי אחסון. שולחן סלון בעל אפשרויות אחסון כמגירות או מדפים ועוד. לקבלת טיפים נוספים אודות עיצוב דירות קטנות אתם מוזמנים להתייעץ עם חברת קררו – אדריכלים.