עיצוב דירות קטנות – הסוד מאחורי הקלעים

עיצוב דירות קטנות – הסוד מאחורי הקלעים


עיצוב דירות קטנות הוא לא עניין מסובך במיוחד. אם אתם חיים בדירת חדר וחצי בתל אביב, או בדירת 2 חדרים צפופה ונמאס לכם מהדוחק והצפיפות, לא בטוח שאתם חייבים לעבור. בעזרת מספר טריקים וקווים מנחים כלליים, ניתן להפוך כל כוך לארמון קטן. התחדשות היא עניין חשוב בכל בית, אך בדירה קטנה היא פשוט הכרחית. עיצוב מחדש יכול להפיח אנרגיות חדשות ואווירה של שמחה ופתיחות בדירה הקטנטונת. ניתן לייעל ולמקסם את השטח הקיים על ידי ריהוט פונקציונלי ואחסון לגובה, ובכך ליצור תחושת מרחב בבית. מי שניחן בכישרון עיצובי, יכול לנסות לעשות זאת בכוחות עצמו. אחרים שאין להם את הזמן או הכוח להתעסקות הזו, מוזמנים לשכור אדריכל במרכז מנוסה ומקצועי שישמח לסייע במשימה.

 

עיצוב דירות קטנות – טיפים ועצות למתחילים


דירה קטנה צריכה להכיל את כל הרהיטים והמתקנים של דירה רגילה, ועדיין ליצור אווירת מרחב חמימה ונעימה. הטיפ הראשון הוא לדאוג להתאים את גודל הרהיטים לדירה, ולא להיפך. אל תתעקשו על רהיט מסוים רק כי הוא אופנתי או נראה לכם יפה, בדירה קטנה הכול חייב להיות פרופורציונלי ומתאים למידות. לפעמים עדיף להזמין ארון או שידה בהזמנה אישית, כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כמו כן, עדיף לקנות רהיטים עם מקומות אחסון נסתרים, ובכך להרוויח פעמיים. נקודה חשובה נוספת היא מרחב פתוח – תוותרו על קירות מיותרים ומחיצות שיוצרים תחושה סגורה. תשאירו את המטבח והסלון מחוברים, זה מאפשר יותר אור ופתיחות. דירה חשוכה תמיד תראה קטנה וצפופה יותר, לכן תקפידו להאיר את הדירה כמה שיותר. צבעים בהירים, חלונות גדולים וגופי תאורה שונים יעשו את העבודה בשבילכם.


לסיכום, עיצוב דירות קטנות הוא לא אתגר גדול במיוחד. יש רק להקפיד על מספר כללי אצבע ותוכלו לזכות בדירה נעימה וביתית. תקפידו לא להעמיס יותר מידי חפצים ורהיטים כדי לא ליצור תחושת עומס, תזכרו שבמקרה הזה 'פחות זה יותר'. כמו כן, תחשבו תמיד קדימה ותראו אם הדירה תתאים לכם גם בעוד 5 שנים. אם אתם מתכננים עוד ילד למשל, כדאי לחשוב כבר עכשיו על פתרון עבורו.

 עיצוב דירות קטנות | קררו אדריכלות ועיצוב פנים