עיצוב דירות בעלות ערך פונקציונאלי

עיצוב דירות בעלות ערך פונקציונאלי


אין ספק שנושא עיצוב הדירות, בין אם קטנות או גדולות דורש המון תשומת לב לפרטים ויכולת יצירתית. עם זאת, בניגוד לדירות בעלות שטח פיזי גדול שבו ניתן "לשחק" בצורה כזו או אחרת עם מגוון החדרים, דירות קטנות יותר דורשות תכנון מדויק מראש שכן כל סנטימטר במבנה חשוב, מהותי ועלול לייצר שינוי לטובה בנושא הנוחות והוויזואליות.

עיצוב דירות דורש מהמעצב לדמיין בדיוק כיצד הדירה תראה בסיום הבניה ולהתחשב במגוון הצרכים והרצונות של הלקוח. הנה מספר טיפים לעיצוב דירות פונקציונאליות:

 

אחסון מדויק ונכון בחלל הדירה

יצירת מקומות אחסון בדירות קטנות משפיעות באופן משמעותי על הגישה לחללים השונים, הנוחות האישית שלנו והסדר הכללי בבית. ללא מקומות אחסון, חפצים מתחילים להיערם בכל מיני מקומות  בבית ונוצרת תחושה של חוסר סדר ולכלוך, מה שפוגע קשות בכל ההשקעה העיצובית. מקומות אחסון ניתן לארגן בתוך נישות גבס בקירות, בארונות קיר, מדפים תלויים וגם בתוך הרהיטים עצמם שפעמים רבות מכילים מקום אחסון.

 

משתמשים ברהיטים קלים בעת עיצוב הדירה

במידה וברשותכם דירה קטנת ממדים ואתם מעוניינם לרהט אותה חשוב לבחור ריהוט שמשדר קלילות ואווריריות. סגנונות קלאסיים שכוללים בתוכם חומרי גלם כבדים כגון עץ מלא אינם אפשרות טובה ולכן מומלץ לגשת לכיוונים של ריהוט מודרני, קל, פשוט ונוח.. כמו כן צריך להקפיד שלא להעמיס יתר על המידה בריהוט כדי להשאיר בבית תחושת מרחב. 

 

עיצוב דירות בעלות ערך פונקציונאלי

חשיבותה של המראה

עיצוב דירות באמצעות מראות הינו אקט שמייצר אשליה וגורם לדירה להיראות גדולה יותר. לדוגמא, אם הדירה בעלת סלון או מסדרון קטן ניתן לתלות על אחד מהקירות מראה, וכך תיווצר תחושה של חלל פתוח וגדול יותר.. מעבר לכך,מראות בימנו משמשות כפריט עיצובי לכל דבר ועניין, כך שאם תהיו להגדיל את החלל באמצעות מראה, הנה לכם אלמנט עיצובי.

 

צבעים בהירים עבור קירות הדירה

בניגוד לצבעים כהים, הצבעים הבהירים מאירים את חלל הדירה ומייצרים אשליה של חלל גדול ופתוח. זו הסיבה מדוע בעיצוב דירות קטנות כדאי לצבוע את הקירות בצבעים בהירים, לשלב ריצוף בהיר וגם לרכוש פריטי ריהוט לא בצבעים כהים מידי.