עיצוב דירות: איך עושים את זה נכון ולמה כדאי לשים לב?

עיצוב דירות: איך עושים את זה נכון ולמה כדאי לשים לב?


עיצוב הדירה החדשה שלנו, או חידוש הבית הקיים דורש הישענות נכונה על קריטריונים שמטרתם לעזור לכם וליצור "זרימה" עיצובית מדויקת ונוחה. לפני שאתם ניגשים לרכוש את הרהיטים בכל החנויות שיש למשק הישראלי להציע עבורכם, כדאי לשאול את עצמכם מספר שאלות מנחות כגון אילו שימושים מהותיים צריכים להיות בחלל המגורים? האם ישנם פריטים שניתן ורצוי לוותר עליהם? ומה הם הצרכים הבסיסיים שלנו בעבור כל חלל וחלל בביתנו?
רק לאחר מיקוד נכון והבנת הצרכים שלכם באופן מדויק, תוכלו לגשת למלאכת עיצוב דירות, בתים או כל חלל אחר.

הנה מספר טיפים שיעזרו לכם בהכוונה מדויקת יותר:


●    חלוקה נכונה של השטח הפיזי - מאפייני חלל הפנים הם מידותיו, מיקום קירותיו, דלתותיו וחלונותיו, והיחס ביניהם. נתונים אלה קובעים את האופי והשימושיות. חלוקה של חלל פתוח לאזורים שונים באמצעות שינויי צבע, מרקם (טקסטורה), אביזרים וטקסטיל יוצרת אשליה של שטח גדול יותר. אם שולחן האוכל ממוקם ליד המטבח, למשל, אפשר להגדיר את פינת האוכל באמצעות קיר בצבע אחר או בטקסטורה שונה.

●    מחסומי הקירות - קירות זכוכית שקופים או חצי שקופים יוצרים מחיצה ומאפשרים, בו בזמן, מבט רחוק יותר שמעניק תחושת מרחב. כך גם קירות חלקיים שלא מגיעים עד התקרה, או כאלה שנושקים לקירות אחרים, כמו גם קירות הזזה שנפתחים ונסגרים לפי הצורך ומאפשרים להסתיר ולגלות חלקים מהחלל. אפשר להסתיר פינת עבודה מבולגנת בעזרת קיר מתקפל, או לאפשר פרטיות לפינת שינה בחלל פתוח.

●    חלונות וכניסת אור טבעי - חלל מואר נראה גדול יותר, ולכן מומלץ להתקין חלונות גדולים ככל האפשר מבלי לחסום את האור שחודר דרכם. במקומות שבהם יש אפשרות "להכניס את החוץ פנימה", זו תרומה משמעותית לתחושת הרווחה והעומק. זו יכולה להיות מרפסת פתוחה שמכניסה את הנוף פנימה כמו תמונה, או ריצוף אחיד בדירה ובמרפסת שיוצר המשכיות. רצפה בהירה נוטה להתאים יותר לדירה קטנה בישראל, ואם בחרתם בצבע כהה דווקא – מוטב לבחור במרקם מבריק ונוצץ.
עיצוב דירות ובתים בישראל דורש התייחסות לעוד המון גורמים ולכן אם גם אתם מעוניינים בעיצוב מקצועי אנו מזמינים אתכם לבוא לפגישת ייעוץ עם חברת "קררו" ואנו נשמח לסייע ולהפוך את חלומכם למציאות.