עיצוב בית פרטי - בית החלומות העתידי שלכם

עיצוב בית פרטי - בית החלומות העתידי שלכם


עיצוב בית פרטי

עיצוב הבית שלכם הוא אירוע מרגש של התחדשות והתחלה חדשה, ואם יש לכם תקציב לבית פרטי משלכם, אז כנראה שהגעתם לטופ. עכשיו מה שחסר לכם זה לעצב את בית חלומותיכם באופן מעניין ומרשים, אבל זה תהליך מורכב ורגיש המצריך השקעה, זמן ומשאבים מתאימים. הצורך במעצבים הולך וגובר עם השנים, המודעות לכך היא תוצר של הבנה שעולם העיצוב הוא אומנות בפני עצמה, פרקטית ובעל חשיבות עליונה בכל הנוגע לאיכות וחווית המגורים. לא מומלץ בכל אופן לעשות את זה בעצמכם, אחרת זה גם יראה חובבני.

חלל הבית הוא יותר מסתם אוויר

עיצוב בתים פרטיים - נקודה חשובה היא לגבי חלל הבית שלכם, הוא לא רק אוויר, אלא הרבה יותר מזה. האופן שבו מסודר, מאורגן, הצבע, החומרים, התאורה, להם יש השפעה ישירה על מצב הרוח שלכם. זה לא קורה במודע כמובן, אלא נגרם כתוצאה ישירה של השקעה מוקדמת בתכנון מדויק. כשמדובר על עיצוב בית פרטי, להבדיל מבית דירות סטנדרטי, יש לקחת מרחב עבודה גדול יותר. אם מסתכלים על המאקרו – על מכלול הבית, צריך למשל לקחת בחשבון יחד את החדרים, הגינה, המרתף עד לרמת הפרטים הקטנים ביותר. התאמה מושלמת בין חלקי הבית היא משימה לא פשוטה בכלל ואין נוסחה אחידה לכך.  זו לא מתמטיקה, אך מעצב מיומן ידע איך להביא לידי ביטוי את עבודתו לכדי ליצירה אחת אחידה ומושלמת. על כן, יש צורך בניסיון רב של שנים ועין טובה.

תהליך בחירת איש המקצוע

העבודה עם המעצב ותקשורת איתו צריכה להיות נעימה ויעילה. אפשר לומר בעצם שאתם מפקידים בידיו את המפתחות לבית העתידי שלכם, וזה הכרחי שתהיה בינכם הבנה טובה ותקשורת נעימה, כי אחרי הכל הבית הוא שלכם ויישאר אתכם למשך שנים רבות. הדרך של עיצוב בית פרטי מתחילה בחיפוש ומציאת מעצב/ת פנים או אדריכל/ית. ממשיך לפגישות ראשוניות שעיקרן העלאת רעיונות משותפים, הכנת דוגמאות לסקיצות. תפקיד איש המקצוע הוא כמובן בהבנת הצרכים שלכם, סגנון החיים המאפיין אתכם. למשל אם אתם אנשים שאוהבים לארח, אז כדאי לחשוב על רעיונות ספציפיים המתאימים לסלון ולפינת הישיבה. או אם דווקא חשובה לכם הגינה וטיפוח הבית אז אפשר לחשוב על אלמנטים חיים וטבעיים יותר, כמו צמחייה וחומרים העשויים מעץ.  

ממה כדאי להמנע - המלצות

חשוב לציין שבחירה לא נכונה של איש מקצוע עלולה ליצור לכם בעיות עתידיות. כמו אחת הבעיות הנפוצות הקיימות כמו אי עמידה בלוחות הזמנים, העלולה להביא למריחת זמן הפרויקט ולכאבי ראש מיותרים. אדם מקצועי בתחום יכול לחסוך לכם הרבה כסף וגם לתת לכם שקט נפשי. זה אפשרי ביותר, עיצוב בית פרטי ע"י אנשי מקצוע מנוסים ונכונים זה קררו אדריכלות ועיצוב פנים.

 

עיצוב בית פרטי