מעצבת פנים- הדרך הנכונה להעניק לבית את תחושת השייכות והאינטימיות

מעצבת פנים- הדרך הנכונה להעניק לבית את תחושת השייכות והאינטימיות


רכשתם דירה חדשה? החלטתם לערוך שיפוץ כללי בבית? אזי קרוב לוודאי שבשלב כלשהו תתעוררנה התלבטויות ושאלות רבות הנוגעות לקונספט העיצובי של הדירה, כגון האם כדאי לעצב את הבית בסגנון כפרי רומנטי, מודרני או מינימליסטי נקי? האם להסתייע באדריכל או מעצבת פנים או שמא ניתן להיוועץ עם הסובבים אותנו ו"לקבל השראה" מקטלוגים ומגזינים המכילים מידע, תמונות והמלצות?

האדריכל קובי קררו שעומד בראש המשרד "קררו אדריכלים", הנחשב למוביל ופורץ דרך בתחום, מסביר שהתקופה המודרנית מתאפיינת ב"פסי ייצור" המוניים של טרנדים עיצוביים חדשים וחסרי כל ייחודיות, העלולים לגרום לכך שנמצא את עצמנו חיים ומתנהלים בבית שכאילו נלקח ממגזין יוקרתי, אך שאינו משקף כהוא זה את ה"אני" האישי הייחודי לנו ושמונע מאיתנו את תחושת השייכות והאינטימיות.

 

עיקרון האינדיבידואליות: התאמה על פי צרכים, השקפות העולם וטעמים בלעדיים


אנו נדרשים להעביר את מרבית מחיי היומיום שלנו במקומות שאינם תואמים בהכרח את אופיינו וטעמנו האישי, תוך שעלינו להתאים את עצמנו אל אותן הסביבות. עם זאת, על פי עיקרון האינדיבידואליות המסתמך על כך שאין שניים זהים, לכל אחד מאיתנו ישנה חשיבה משלו וגם דרך שונה וייחודית שבה הוא חווה את העולם. אחת הדרכים שבה יכול האדם לבטא את מעטפת הכישורים, היכולות, השקפות העולם והטעמים הבלעדיים רק לו משתקפת בסביבת המגורים שהוא יוצר לעצמו.

עיצוב בתים פרטיים ומרחב המגורים האישי, אשר מותאם פרטנית לצורכנו האינדיבידואליים ובאופן המאפשר לנו לחוש בנינוחות באינטימיות הרצויה, דורש מחשבה מעמיקה וירידה אל הפרטים הקטנים ביותר, הרבה מעבר למה שנדמה לנו. ההסתייעות במעצבת פנים ברמה גבוהה, עשויה להשפיע משמעותית על התחושות שלנו כמו גם תפקודנו היומיומי בתוך המרחב הפרטי.

 

פתרונות קטנים וחכמים שטמונה בהם היכולת לחולל מהפך אמיתי


ממשרד "קררו אדריכלים" מוסיפים שמעצבת פנים מקצועית ומנוסה עשויה לתרום רבות לעיצוב המקום המסמל עבורנו כמעין מבצר מגונן ועוגן נפשי שאליו אנו שבים מידי יום, ולהפוך אותו למזמין יותר, חמים יותר ופרקטי יותר, תוך ניצול אופטימלי של החלל הנתון לרשותנו.

לעתים קרובות מדובר בפתרונות קטנים וחכמים שטמונה בהם היכולת לחולל מהפך אמיתי, שהשלכותיו ניכרות לא רק במרחב הפרטי אלא גם על החיים בכללותם. באופן כללי, ניתן לחלק את סגנונות העיצוב למספר קטגוריות דומיננטיות החל מהסגנון המודרני והעכשווי, דרך הסגנון הכפרי והרומנטי וכלה בסגנון הקלאסי או האקלקטי.

בבואנו לתכנן סביבת מגורים אישית, חשוב לשים את הדעת והלב לפרטים המשקפים בשלמות את אישיותנו והעדפותינו, טעמנו ומאוויינו, ובה בעת גם את צורכנו האינדיבידואליים והרגלינו היומיומיים.

 מעצבת פנים | קררו אדריכלות ועיצוב פנים