מעצבת פנים- הדרך הנכונה להעניק לבית את תחושת השייכות והאינטימיות

מעצבת פנים- הדרך הנכונה להעניק לבית את תחושת השייכות והאינטימיות


רכשתם דירה חדשה? החלטתם לערוך שיפוץ כללי בבית? אזי קרוב לוודאי שבשלב כלשהו תתעוררנה התלבטויות ושאלות רבות הנוגעות לקונספט העיצובי של הדירה, כגון האם כדאי לעצב את הבית בסגנון כפרי רומנטי, מודרני או מינימליסטי נקי? האם להסתייע באדריכל או מעצבת פנים או שמא ניתן להיוועץ עם הסובבים אותנו ו"לקבל השראה" מקטלוגים ומגזינים המכילים מידע, תמונות והמלצות?
 

האדריכל קובי קררו שעומד בראש המשרד "קררו אדריכלים", הנחשב למוביל ופורץ דרך בתחום, מסביר שהתקופה המודרנית מתאפיינת ב"פסי ייצור" המוניים של טרנדים עיצוביים חדשים וחסרי כל ייחודיות, העלולים לגרום לכך שנמצא את עצמנו חיים ומתנהלים בבית שכאילו נלקח ממגזין יוקרתי, אך שאינו משקף כהוא זה את ה"אני" האישי הייחודי לנו ושמונע מאיתנו את תחושת השייכות והאינטימיות.

 

עיקרון האינדיבידואליות: התאמה על פי צרכים, השקפות העולם וטעמים בלעדיים


אנו נדרשים להעביר את מרבית מחיי היומיום שלנו במקומות שאינם תואמים בהכרח את אופיינו וטעמנו האישי, תוך שעלינו להתאים את עצמנו אל אותן הסביבות. עם זאת, על פי עיקרון האינדיבידואליות המסתמך על כך שאין שניים זהים, לכל אחד מאיתנו ישנה חשיבה משלו וגם דרך שונה וייחודית שבה הוא חווה את העולם. אחת הדרכים שבה יכול האדם לבטא את מעטפת הכישורים, היכולות, השקפות העולם והטעמים הבלעדיים רק לו משתקפת בסביבת המגורים שהוא יוצר לעצמו.
 

עיצוב בתים פרטיים ומרחב המגורים האישי, אשר מותאם פרטנית לצורכנו האינדיבידואליים ובאופן המאפשר לנו לחוש בנינוחות באינטימיות הרצויה, דורש מחשבה מעמיקה וירידה אל הפרטים הקטנים ביותר, הרבה מעבר למה שנדמה לנו. ההסתייעות במעצבת פנים ברמה גבוהה, עשויה להשפיע משמעותית על התחושות שלנו כמו גם תפקודנו היומיומי בתוך המרחב הפרטי.

 

פתרונות קטנים וחכמים שטמונה בהם היכולת לחולל מהפך אמיתי


ממשרד "קררו אדריכלים" מוסיפים שמעצבת פנים מקצועית ומנוסה עשויה לתרום רבות לעיצוב המקום המסמל עבורנו כמעין מבצר מגונן ועוגן נפשי שאליו אנו שבים מידי יום, ולהפוך אותו למזמין יותר, חמים יותר ופרקטי יותר, תוך ניצול אופטימלי של החלל הנתון לרשותנו.
 

לעתים קרובות מדובר בפתרונות קטנים וחכמים שטמונה בהם היכולת לחולל מהפך אמיתי, שהשלכותיו ניכרות לא רק במרחב הפרטי אלא גם על החיים בכללותם. באופן כללי, ניתן לחלק את סגנונות העיצוב למספר קטגוריות דומיננטיות החל מהסגנון המודרני והעכשווי, דרך הסגנון הכפרי והרומנטי וכלה בסגנון הקלאסי או האקלקטי.
 

בבואנו לתכנן סביבת מגורים אישית, חשוב לשים את הדעת והלב לפרטים המשקפים בשלמות את אישיותנו והעדפותינו, טעמנו ומאוויינו, ובה בעת גם את צורכנו האינדיבידואליים והרגלינו היומיומיים.

 

3 שלבים בעיצוב הבית בעזרת מעצבת פנים

רכשתם דירה חדשה ואתם מעוניינים לעצב אותה? החלטתם ללכת על מתיחת פנים הבית או סתם שדרוג של אחד החללים בבית? כך או כך, בעזרת מעצבת פנים של קררו תוכלו ליצור את בית החלומות שלכם, אך קצת לפני, הנה כמה שלבים שיעזרו לכם לעצב ולתכנן את הבית בצורה היעילה ביותר.

 

השלב הראשון בעיצוב הבית

השלב הראשון בתהליך עיצוב פנים הבית הוא ההיכרות עם הסגנונות העיצוביים השונים, ובחירה בסגנון אותו אתם רוצים. פעמים רבות מעצבי פנים מנסים להבין מהו הטעם העיצובי של הלקוח, ולמרות הרצון הטוב, נוצר פער בין החלום למציאות. 

מקרים כאלו יכולים להימנע באמצעות הכנה והיכרות מעמיקה של הלקוחות עם הסגנונות העיצוביים השונים. סגנונות העיצוב רבים ומגוונים, ביניהם הסגנון המודרני והמוכר - קווים ישרים, צבעים מונוכרומטיים מובילים ופינות חדות. לעומתו הסגנון הכפרי, מתאפיין באלמנטים מעץ או מאבן, צבעוניות ורכות. חשבו על הסגנון הכללי אותו תרצו לשלב בביתכם ועל מה הוא אמור לכלול מבחינתכם, וכך תמנעו ידע שגוי או לוקה בחסר בנוגע לסגנונות העיצוביים השונים. 

 

השלב השני: בחירת מעצבת פנים

השלב השני בעיצוב פנים הבית שלכם הוא בחירת מעצבת פנים שמתמחה בסגנון העיצובי אותו בחרתם. תהליך בחירת מעצבת הפנים שלכם הוא שלב חשוב בדרך לעיצוב הבית שלכם, שכן במידה ותבחרו מעצבת שהסגנון שלה שונה מהסגנון שלכם לא תהיו על אותו קו רעיוני-עיצובי.

כדי לדעת כי המעצבת אכן מתאימה לסגנון שאותו בחרתם בקשו להסתכל על תיק העבודות, שוחחו עמה ותבחנו האם הסגנון בו אתם מעוניינים תואם את הסגנון העיצובי הכללי שליה, עיצוב והאם היא מבינה לעומק את הקו שבחרתם.

 

שלב העיצוב הסופי

השלב האחרון לפני שניגשים לעבודה בפועל, הוא יישור ציפיות מדויק בין הצדדים. בחרתם את מעצבת פנים הבית שלכם לפני הסגנון בו אתם מעוניינים, אך חשוב להבין שכל סגנון עיצובי כולל תת-סגנונות. בשיתוף מעצבת הפנים שלכם תבנו הדמיה ותתכננו לוח השראה כדי לחסוך זמן, כסף ואי הבנות ביניכם. 

הדמיית העיצוב תראה לכם איך הבית עומד להיראות, ותוכלו להדמות את העיצוב עד לפרטי פרטים (רהיטים, צבע הקירות, עציצים ועוד). לוח השראה יעזור לכם לתכנן את מהלך רכישת הרהיטים, הצבעים וכדומה, ויחסוך לכם זמן רב וכסף.
 

מעצבת פנים | קררו אדריכלות ועיצוב פנים