מודרני צבעוני: עיצוב פנים עם טוויסט

מודרני צבעוני: עיצוב פנים עם טוויסט


מודרני צבעוני: עיצוב פנים עם טוויסטעיצוב פנים הוא אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך תכנון החלל, ולפעמים הוא נעשה עוד לפני סיום השיפוץ או הבנייה של הדירה או הבית. ישנם סגנונות רבים בעולם עיצוב הפנים, והמוכר שבהם היום הוא הסגנון המודרני, אותו תוכלו למצוא בשלל המקומות אותם קררו אדריכלות ועיצוב פנים עיצבו. סגנון העיצוב המודרני ניתן לשדרוג בעזרת טוויסט קטן שישנה את מראה הבית, וייתן לו את הטאץ' והסטייל שלכם בקלות – הצבע.

 

נפלאות הצבע

כל צבע ניחן באופי, סגנון שהוא משדר, מעין "טמפרמנטי" ייחודי שאופייני רק לו. ולכן בכל תחומי העיצוב, כולל בעולם העיצוב הגרפי, הסטיילינג ובכל תחום עיצובי אחר, לשימוש בצבע ובשילובי הצבעים נודעת חשיבות רבה. 

שימוש נכון בצבע משדרג את עיצוב פנים החלל, יוצר אווירה ספציפית, והוא בעל חשיבות ותרומה רבה לאופי החלל. מעצב פנים טוב ידע כיצד לשלב בין צבעים, ובאיזו מידה כל צבע יהיה נכון למראה ולעיצוב של הבית. הקסם קורה כאשר ישנו איזון בין הצבעים, והשילוב וההתאמה בין הצבעים נעשה באופן מדויק בעזרת גלגל הצבעים.

גלגל הצבעים הוא הדרך בה מעצבי הפנים משלבים ומתאימים בין צבעים, ויודעים אילו צבעים ישתלבו ויתמזגו יחד בחלל. גלגל הצבעים מכיל סדר מסוים של צבעים, כאשר חצי מהגלגל בעל צבעים חמים והחצי השני שנמצא מולו בעל צבעים קרים. בעזרת צורות גיאומטרית ספציפיות שמציבים על הגלגל, מתקבלים שילובים שונים של צבעים, לעיתים מאוד מפתיעים ובלתי צפויים אך עם זאת מאוד הרמוניים, וכך נוצרת ההתאמה הנכונה ביניהם. 

עיצוב פנים עוסק רבות בהתאמת החלל לדרישות המשתמשים, וצבע הוא הפתרון המושלם. זאת מפני שהוא יכול לשנות את החלל – הצבע יכול "להקטין" או "להרחיב" את החלל, כלומר ליצור אשליה שגודל וצורת החלל שונים מהמציאות. בנוסף, הצבע יכול לשלוט על האווירה בחלל. במידה ותרצו ליצור בחלל אווירה רגועה, תוכלו לצבוע אותו בגוונים של כחול או ירוק, אם תרצו אווירה רשמית, מכובדת ויוקרתית יותר, יהיה שימוש ניכר יותר בשחור וכן הלאה.

 

שילובים בין צבעים שונים

שילוב בין צבעים תואמים באותו החלל נותן מראה הרמוני, ומוסיף לתחושת הזרימה של החלל. לרוב, שילוב הצבעים נע בין שלושה לחמישה צבעים שונים, שמטרת כולם להדגיש או לעדן את הצבע המרכזי שתבחרו. לדוגמה, במקרה שהצבע המרכזי הנבחר של עיצוב פנים החלל שלכם הוא כחול, תוכלו להוסיף אליו גוון בהיר יותר של כחול וגוון כהה יותר של כחול כדי לאזן אותו, ועוד צבע או שניים כלליים יותר (לבן, שחור, אפור וכדומה).