כיצד בוחרים אדריכלים מומלצים?

כיצד בוחרים אדריכלים מומלצים?


בכל תחום ברור כי כאשר אתם נזקקים לאנשי מקצוע, תרצו לשכור את שירותיהם של אנשי המקצוע הטובים, המנוסים והאמינים ביותר הקיימים. תחום הבניה איננו יוצא דופן מכך, ולכן, החיפוש אחר אדריכלים מומלצים הינו הכרחי עבורכם, כאשר אתם מתכננים לבנות את ביתכם. אבל, היות (וגם כאן, כמו בכל תחום) ישנם אנשי מקצוע וחברות רבות, כיצד תבחרו מהם האדריכלים המומלצים, אשר יתאימו לצרכים שלכם?

 

כיצד בוחרים אדריכלים מומלצים?מיהם אדריכלים מומלצים וכיצד ניתן לזהות אותם?

תחום האדריכלות נחלק לרבדים רבים שונים, אותם, באופן כוללני ניתן לחלק לשני חלקים: הצד המקצועי - צד זה נוגע במיומנויותיו של האדריכל, יכולתו להתאים את המבנה לסביבה, יכולתו להתמודד עם אתגרים הנדסיים שונים, יכולתו לעמוד בחוקים ותקינות עירוניים ואזוריים וכן הלאה. זהו אספקט איתו רוב האדריכלים מסוגלים להתמודד בהצלחה, בעזרת הידע שרכשו בעת לימודי התואר שלהם. האספקט השני, הוא המורכב והמאתגר יותר הוא זיהוי צרכי הדיירים העתידים לגור בבית או בבניין והדרישות המיוחדות שלהם ותכנון הבית בצורה שתענה על צרכים אלה, בהתחשב במגבלות האובייקטיביות שכולל האספקט הקודם. כאן, רק אדריכלים מומלצים ומקצועיים, יכולים לעמוד בהצלחה באתגר. גם אם מדובר על אדריכלים בראשון לציון או בכל אזור אחר בארץ.

 

כיצד מוצאים את האדריכלים הנכונים?

כפי שציינו, ישנם אדריכלים וחברות אדריכלות רבים, אם כן, איך תמצאו את האדריכל ה"נכון" עבורכם?

נעזרים בהמלצות של מכרים, שכנים ובהמלצות ברשת בפורומים ובקבוצות העוסקים בתחום - המלצות של לקוחות הן דרך נפלאה לאתר אדריכלים מומלצים, וגם, לשמוע חוות דעת ואזהרות על כאלה שעדיף להתרחק מהם.

מבקרים באתרים של האדריכלים - לכל אדריכל ישנו תיק עבודות, המאוחסן באתר האינטרנט שלו. ניתן לשוטט באתרו של האדריכל ולבדוק האם כיוון העיצוב הכללי תואם לזה שעליו אתם חושבים או לא. במקביל, ישנם משרדי אדריכלים רב גוניים (כמו קררו, למשל) אשר מספקים כבר באתרם את האפשרות לפגוש סוגים שונים של עיצובים ארכיטקטוניים ולהתרשם מהם.

משוחחים עם האדריכל פנים אל פנים - המלצות ותמונות באתרים ברשת הן בסיס טוב להתחלה, אבל במידה ולא נוצרת כימיה ביניכם לבין האדריכל, הן עלולות להישאר בגדר בסיס בלבד ולא להתפתח לכלל בית מושלם, שבו תגורו. העדיפו לבקר במשרדו של האדריכל כדי לקבל את התמונה במלואו ולא לנהל את השיחה בטלפון או בשטח ניטרלי (כבית קפה, לדוגמה).