כיצד בוחרים אדריכלים מומלצים?

כיצד בוחרים אדריכלים מומלצים?


בכל תחום ברור כי כאשר אתם נזקקים לאנשי מקצוע, תרצו לשכור את שירותיהם של אנשי המקצוע הטובים, המנוסים והאמינים ביותר הקיימים. תחום הבניה איננו יוצא דופן מכך, ולכן, החיפוש אחר אדריכלים מומלצים הינו הכרחי עבורכם, כאשר אתם מתכננים לבנות את ביתכם. אבל, היות (וגם כאן, כמו בכל תחום) ישנם אנשי מקצוע וחברות רבות, כיצד תבחרו מהם האדריכלים המומלצים, אשר יתאימו לצרכים שלכם?

 

כיצד בוחרים אדריכלים מומלצים?מיהם אדריכלים מומלצים וכיצד ניתן לזהות אותם?

תחום האדריכלות נחלק לרבדים רבים שונים, אותם, באופן כוללני ניתן לחלק לשני חלקים: הצד המקצועי - צד זה נוגע במיומנויותיו של האדריכל, יכולתו להתאים את המבנה לסביבה, יכולתו להתמודד עם אתגרים הנדסיים שונים, יכולתו לעמוד בחוקים ותקינות עירוניים ואזוריים וכן הלאה. זהו אספקט איתו רוב האדריכלים מסוגלים להתמודד בהצלחה, בעזרת הידע שרכשו בעת לימודי התואר שלהם. האספקט השני, הוא המורכב והמאתגר יותר הוא זיהוי צרכי הדיירים העתידים לגור בבית או בבניין והדרישות המיוחדות שלהם ותכנון הבית בצורה שתענה על צרכים אלה, בהתחשב במגבלות האובייקטיביות שכולל האספקט הקודם. כאן, רק אדריכלים מומלצים ומקצועיים, יכולים לעמוד בהצלחה באתגר. גם אם מדובר על אדריכלים בראשון לציון או בכל אזור אחר בארץ.

 

כיצד מוצאים את האדריכלים הנכונים?

כפי שציינו, ישנם אדריכלים וחברות אדריכלות רבים, אם כן, איך תמצאו את האדריכל ה"נכון" עבורכם?

נעזרים בהמלצות של מכרים, שכנים ובהמלצות ברשת בפורומים ובקבוצות העוסקים בתחום - המלצות של לקוחות הן דרך נפלאה לאתר אדריכלים מומלצים, וגם, לשמוע חוות דעת ואזהרות על כאלה שעדיף להתרחק מהם.

מבקרים באתרים של האדריכלים - לכל אדריכל ישנו תיק עבודות, המאוחסן באתר האינטרנט שלו. ניתן לשוטט באתרו של האדריכל ולבדוק האם כיוון העיצוב הכללי תואם לזה שעליו אתם חושבים או לא. במקביל, ישנם משרדי אדריכלים רב גוניים (כמו קררו, למשל) אשר מספקים כבר באתרם את האפשרות לפגוש סוגים שונים של עיצובים ארכיטקטוניים ולהתרשם מהם.

משוחחים עם האדריכל פנים אל פנים - המלצות ותמונות באתרים ברשת הן בסיס טוב להתחלה, אבל במידה ולא נוצרת כימיה ביניכם לבין האדריכל, הן עלולות להישאר בגדר בסיס בלבד ולא להתפתח לכלל בית מושלם, שבו תגורו. העדיפו לבקר במשרדו של האדריכל כדי לקבל את התמונה במלואו ולא לנהל את השיחה בטלפון או בשטח ניטרלי (כבית קפה, לדוגמה).

 

כל מה שצריך לדעת בעת בחירת אדריכלים מומלצים

אדריכל אחראי על עיצוב ותכנון מבנה הבית של הלקוח, התאמתו לדרישותיו וכמובן עמידה בזמנים, בתקציב וביעדים. אנו, קררו אדריכלות ועיצוב פנים, מכירים את הקושי הכרוך בבחירה של אחד מבין שלל אדריכלים מומלצים בארץ, לכן אספנו לכם כמה טיפים לבחירת האדריכל המושלם עבורכם.

 

הסגנון האדריכלי

תחילה, חשוב להכיר סגנונות אדריכלות שונים ולבחור מהו הסגנון הנבחר והמועדף עליכם. לאחר מכן, ניתן להתחיל בחיפוש אחר אדריכלים מומלצים המתמחים בסגנון זה. כדי לבחור אדריכל, יש להתבונן בתיק העבודות שלו ולהתרשם מעבודות קודמות. 
חשוב לדעת שגם בתוך הסגנון העיצובי הנבחר, לדוגמה מודרני או כפרי מודרני, לכל אדריכל יש טביעת אצבע ייחודית האופיינית לו ומורגשת בבתים אותם הוא מתכנן. לכן חשוב לבחור באדריכל שמתוך תיקי העבודות שלו אתם מתרשמים שזו בדיוק טביעת האצבע המיוחדת שאתם רוצים בביתכם העתידי.

 

ניסיון ומקצועיות מעל הכל

לאחר שעברתם על תיקי עבודות של אדריכלים מומלצים שונים, במידה ותיק העבודות של אחד מהאדריכלים אכן הרשים אתכם, תוכלו ליצור קשר. אנו תמיד שמחים לענות ללקוחות, לייעץ, להכיר ולשוחח, זאת כדי ליצור בסיס רחב של תיאום ציפיות עם הלקוחות ולצאת לדרך מתוך אפיון מדויק ומשותף שיביא לתוצאה נכונה לדיירי הבית.
זכרו כי התקשורת ביניכם לבין האדריכל משמעותית וחשובה, שכן עליכם לעבוד יחד במשך תקופה ארוכה, עליכם להבין אחד את השני זאת כדי שבסופו של דבר הפן האדריכלי של הבית יענה על דרישותיכם, וגם פשוט כדי ליהנות מהתהליך המיוחד. אנו מלווים לקוחות כבר 20 שנה, נהנים מכל רגע ומשלבים בין המקצועיות והניסיון הרב לבין האהבה שלנו לתחום האדריכלות ולעיצוב הפנים, כל משפחה היא מאוד מיוחדת עבורנו, וכל תהליך הוא חגיגה אמתית.

 

אדריכלים מומלצים באזור

אדריכלים טובים הם אדריכלים מנוסים, מיומנים ומקצועיים, שמתוך ניסיונם גם חוסכים לכם כסף וזמן רב. אדריכלים מנוסים מכירים בעלי מקצוע רבים, יסדרו לכם מחירים טובים וישיגו לכם את האלמנטים המושלמים בדיוק כמו שחלמתם. 

לסיכום, אדריכלים מומלצים הם אדריכלים מיומנים, מקצועיים, שיודעים את עבודתם בפן התכנוני והעיצובי כמו גם בפן הניהולי.  אך חשוב להבין שבסופו של דבר, כמו כל דבר בחיים, הכול אנשים. לכל אדריכל יש סגנון מיוחד ברמה המקצועית והאישית, והכימיה המקצועית והאישית שלכם עם האדריכל היא זו שתקבע בסופו של דבר מיהו האדריכל הנכון עבורכם.