טיפים לעיצוב הבית

טיפים לעיצוב הבית


עיצוב הבית הינו תהליך ייחודי  ובעל משמעות רבה המשפיעה בצורה ישירה על חיינו בעתיד, על האנרגיה שלנו, הרוגע ועוד...

תהליך עיצוב הבית מצריך חשיבה מקיפה ורצוי שיעשה בליווי מעצב פנים.

משרד קררו אדריכלות ועיצוב פנים – משרד המתמחה באדריכלות ועיצוב פנים מאפשר לכם לעצב ולתכנן את הבית מתחילתו ועד סופו בהתאם לתקציב ולצרכים הנדרשים

לדברי האדריכל קררו קובי על מנת לוודא כי הבית שלכם מעוצב בהתאם לטעמכם ולצרכים אותם הגדרתם מראש, ישנם 10 טיפים ותכונות שכדאי לזכור בעת שלבי העיצוב ותכנון הבית .

1. לעיצוב המטבח ישנה השפעה רבה על שלבי עיצוב הבית. חשוב ביותר לפני תחילת עיצוב המטבח לקבוע את הפריסה ואת התכונות הרצויות ובכך לוודא כי המטבח יהיה פונקציונלי, פרקטי ולא רק מעוצב.
המטבח משמש למוקד הבית ולרוב נמצא בחלל פתוח לסלון ונראה מיד בכניסה לבית, לכן, חשוב להתחיל את תהליך הפרויקט מהמטבח ומשם להמשיך לחללים האחרים.

2. עצב את מרחב המחיה שלך בצורה פתוחה ואוורירית בעלת אור טבעי ככל האפשר.
שימוש בחלונות וקירות בצבעים כהים מומלצים פחות מאחר והם מונעים מעבר אור טבעי לפנים הבית.

3.תמיד תוודא שהעיצוב הוא פונקציונלי. תכנון הבית המודרני מבוסס על פונצקיונליות ונוחות. הפוך את השטח למועיל ככל האפשר, שטח שיאפשר ניקוי מהיר וסידור מושלם בכל חלקי הבית.

4.חפשו אזורים בהם אתה יכול להוסיף סגנון וסטייל מושלם. חפש עיצוב נהדר שעובד במדויק לצרכים שלך. אופנתיות ואהבה אישית בהחלט תספק את זרימת האור המושלמת ביותר.

5. בחרו האם תרצו פינת אוכל יוקרתית על מנת לשבת עם דיירי הבית, או לחילופין בר מהיר וזריז. זהו שיקול חשוב שיש לשים לב אליו ולפיו לקבל החלטה להיכן למקד את סגנון העיצוב הנבחר .

6. חשבו היכן למקם את הטלוויזיה באזור המגורים ובעיצוב הסביבה הביתית שלך, דאג לוויסות כמות האור הנכנסת מהחלונות לכיוון הטלוויזיה. מיקום מכשיר הטלוויזיה חשוב ביותר מאחר והוא מקום המפגש החברתי למשפחה ולאורחים בסוף כל יום עבודה ולימודים. ככל שאזור זה יהיה מזמין ונוח כך התקשורת בין דיירי הבית תהיה נינוחה יותר ופתוחה יותר.
אם בחרת לוותר על המכשיר בחלל המגורים (מומלץ) דאג לצבעים חמים יותר אשר יגרמו לתחושה חמה, מכניסה ונעימה לישיבה רגועה וארוכה שתיצור את הקשר המשפחתי בסוף כל יום.

7. חשבו על סוג החלונות איתם תרצו להשתמש חלונות כהים, שקופים, אקוסטיים או שילוב של תאורה טבעית ע"י  חלונות גג וכו'.  סגנון החלון וסוגו חשובים בבניית הבית ותכנונו בצורת המודרנית והאופנתית ביותר. לחלונות יש חשיבות עליונה בכיווני השמש וזרימת האור פנימה.

8. תדאגו ליצור פתרונות מיוחדים עבור אחסון של מוצרים שלא נמצאים בשימוש יומיומי ובכך תדאגו לחלל נקי ומסודר במהלך כל היום.

9. עיצוב הבית המודרני כוללת ברובו פריסות פתוחות וקפדניות. תכנון קפדני הוא מפתח לשמירה על פריסת הבית בצורה פתוחה ולא צפופה.

10.ודאו כי כל אלמנטים מותאים בסגנון הנכון ובעלי תכונה המדברת לטעמך וצרכיך. זכרו כי אחרי הכל מדובר בבית שלכם והוא צריך לשקף את הטעם האישי שלכם ואת חיי היומיום של משפחתכם.

כל אלה הם הטיפים החשובים שכדאי לזכור כשמדובר בעיצוב הבית. בבתים מודרניים יש תכונות ייחודיות רבות ואלמנטים שכדאי לשקול, אבל כל מה שחשוב באמת זה להעזר מבעל מקצוע מקצועי בתחום.

קררו קובי
אדריכל ומעצב פנים.