עיצוב דירות : איך להפוך דירה קטנה וצפופה לגדולה מהחיים?

עיצוב דירות : איך להפוך דירה קטנה וצפופה לגדולה מהחיים?


בעקבות המחירים הגבוהים המאפיינים את שוק נדל"ן בעשור האחרון, נאלצים זוגות צעירים רבים להסתפק ברכישת דירות יד שנייה קטנות שהשטח שלהן נע בטווח שבין 40-80 מ"ר לכל היותר. המחסור בפתרונות אחסון והצפיפות הגבוהה עשויים לעורר בקרב דיירי הבית סבל רב ותסכול גדול.

המומחים מבית קררו אדריכלות מציינים שעם עיצוב נכון וניצול חכם של כל פינה ופינה, ניתן להפוך כל שטח מצומצם לכזה שמרגיש רחב ופתוח, תוך כדי הקניית התחושה שהדירה הקטנה שלכם פשוט גדולה מהחיים.

עיצוב דירות הינה משימה מורכבת ביותר ולכן מרבית האנשים אשר מעוניינים ליצור קו עיצובי מיוחד בדירתם שוכרים את שירותיהם של מעצבי פנים. תפקידם של המעצבים לשוחח עם הלקוח, להבין את רצונותיו והחזון הכללי שלו מבחינה עיצובית ולהביא זאת לידי ביצוע. התהליך אינו פשוט וזאת מפני שלמרבית הלקוחות ישנם דרישות שונות ורק מעצב בעל ניסיון וותק בתחום יכול "לקלוע" לטעמו של הלקוח כך שיהיה מרוצה ומאושר מהבחירות שנעשו. 

 

ניצול אופטימלי של החלל עד למילימטר האחרון

מבית קררו אדריכלות מסבירים שעיצוב דירות מצריך ניצול אופטימלי של החלל עד למילימטר האחרון, ומוסיפים שבדירות עירוניות קטנות מהסוג שניתן למצוא בתל אביב, מתגוררים בדרך כלל רווקים שחיים בגפם או זוגות צעירים ללא ילדים, מה שמגדיל את היכולת להתגמש בהיבט העיצובי ומאפשר חיסכון רב יותר במקום בעזרת תכנון חכם.

אחת הטכניקות שאדריכלים ומעצבי פנים נוהגים לעשות בה שימוש היא הפיכת חללים ואובייקטים לרב תכליתיים. כך לדוגמה, ניתן לשלב את מכונת הכביסה בחלל המטבח, ולהשתמש בשעת הצורך באי שבמטבח כפינת העבודה שמאפשרת ישיבה עם המחשב הנייד. באופן זה ניתן להשתמש בדרגשי ישיבה כפתרונות אחסון או להפוך את יחידת המדפים למחיצה בין הסלון לפינת האוכל במקרים של היעדר קיר מפריד.

 

אז איך להתכונן לפני השכרת שירותיהם של מעצבי פנים?


ישנם כמה דברים בסיסיים שעליכם להיות מודעים אליהם לפני שאתם ניגשים לתהליך של השכרת מעצבי פנים:
1.    שלב ראשון – הגדירו את התקציב המיועד. כל נושא מעבר הדירה או שיפוץ הבית הקיים דורש הוצאה כספית וכמובן שעיצוב הבית בסגנון הרצוי עליכם ידרוש מכם עלויות נוספות אך הכרחיות. בכדי לוודא שאתם מסוגלים לעמוד בהוצאות ובעליות השונות הגדירו את המסגרת התקציבית שלכם מראש ובכך תמנעו מלהגיע לחנויות רהיטים ומוצרי גלם שחורגים מהתקציב המוגדר.

2.    שלב שני – רעיון עיצובי כללי. אינכם צריכים להחליט בדיוק אלו מוצרים אתם מעוניינים לרכוש והיכן למצוא ואתם, זהו תפקידו של המעצב, אך מומלץ לדעת מראש מהו הקו העיצובי שמושך אתכם במיוחד. לדוגמא, ישנם אנשים שיעדיפו קו עיצובי מודרני, מתוחכם ומתקדם שכולל חומרי גלם מסוימים ואילו אחרים יעדיפו בתים עם קווים נקיים יותר, באווירה כפרית או קלאסית ובשילוב של עץ. בכל אופן, לפני שאתם שוכרים את שירותיו של המעצב, נסו להבין ביניכם איזה סגנון יותר "מדבר" אליכם ובכך תהפכו את התהליך לפשוט יותר. 

3.    שלב שלישי – מעצב בעל שם. משרד "קררו" הינו משרד וותיק בתחום עיצוב הפנים ואדריכלות. חשוב לבחור אנשים מקצוע איכותיים שיודעים כיצד לגשת לרעיונות שלכם ולהיכן לקחת אתכם בכדי להתרשם מהמוצרים והפריטים שידבר במיוחד אליכם.
 

פתרונות מודולריים חכמים ושימוש באשליות אופטיות

טכניקה נוספת שבה מרבים מעצבי פנים לעשות שימוש לצורך עיצוב דירות נוגעת לאיתור פתרונות מודולריים חכמים, כמו לדוגמה מחיצות מודולריות שפותחות וסוגרות את חללי הדירה ואו מסך טלוויזיה שממוקם בסלון בתוך נישה אך ניתן לסובבו על פי צורך לכיוון המטבח.

מעבר להיותם פונקציונליים, פתרונות מודולריים חכמים עשויים לתרום משמעותית לתחושה של חלל גדול, מאוורר ומרווח יותר, וכך גם בעזרת שימוש באשליות אופטיות על ידי משחקי צבע, משחקי אור וצל, משחקי פרופורציות, שימוש במראות להגדלת חללים וכן הלאה.

כמו כן, חשוב להשקיע מחשבה בתכנון נכון של התאורה, ובפרט כשמדובר בחללים קטנים, היות וכל חלל אמור לשמש לפונקציות מרובות. מבית קררו אדריכלות מדגישים שבכל הקשור לעיצוב דירות , מומלץ להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום ספציפי זה ולבחור מעצב או מעצבת פנים שמאחוריהם עומד ניסיון מוכח ומוניטין.

עיצוב דירות שמור לטובים ביותר ולכן אנו מציעים לכם ליצור עמנו קשר ולהתרשם באתר האינטרנט שלנו ממגוון הפרויקטים המופלאים ביצענו לאורך השנים. 

 

קררו אדריכלות ועיצוב פנים | עיצוב דירות