מיהו אדריכל פנים מומלץ ומתי נשתמש בשירותיו?

מיהו אדריכל פנים מומלץ ומתי נשתמש בשירותיו?


ידוע כי רכישתם של דירה או בית איננה עניין של מה בכך, ואם אתם חושבים שרכישה היא תהליך מורכב, בנייתו של בית משלכם, מהבסיס, החל בקנייתו של המגרש ובתכנונו של הבית, הינה מסובכת בהרבה יותר. על מנת להצליח במשימה, צריכים האנשים חסרי הניסיון והידע הנכנסים לתוכה להצטייד בכל אנשי המקצוע הטובים ביותר שביכולתם להשיג: אדריכל פנים מומלץ, אדריכל מנוסה, מהנדס בניין מקצועי וכן הלאה.

 

מהו אדריכל פנים מומלץ?

בעשורים האחרונים חל טשטוש בין שלושה תפקידים חשובים בתחום הבניה ועיצוב הבית האדריכל, מעצב הפנים ואדריכל הפנים. האדריכל הינו בעל מקצוע שסיים לימודי תואר באדריכלות, והתמחה באחד מתחומי ההתמחות הרבים שיש לנושא (כאדריכלות נוף, תכנון ערים וכד'). בתחום הבניה, האדריכל הוא זה שמכין את תוכניות הבית או הבניין, תוך התחשבות בצרכי הדיירים שעתידים לגור בו, נתוני סביבותיו של המבנה, נתוני השטח והיבטים של תקינה (למשל דרישות חזית אחידה עירונית) והיבטים הנדסיים. כמובן שגם האסתטיקה של המבנה משחקת תפקיד חשוב בעצוב האדריכלי. לעומתו, מעצב הפנים עוסק באסתטיקה של חללי המגורים לאחר שהמבנה, הבית או הבניין כבר הושלמו, והוא מתמקד בעיצוב ה"קוסמטי", זה שאיננו עוסק במבנה או בקירותיו (החיצוניים והפנימיים), אלא בתאורה, בגוונים, בחומרים ובמרקמים. דרישות המקצוע אינן כוללות תואר. אדריכל פנים הוא אדם בעל תואר אדריכל, שתחום ההתמחות שלו הוא עיצוב פנים, ולכן, יש לו את הידע והסמכויות הנדרשים מאדריכלים מובילים מצד אחד, ואת היצירתיות והרוח האמנותית הנדרשים ממעצב פנים, מצד שני.

 

למה צריך אדריכל פנים?

הרי, לכאורה, ניתן להפריד את שני התחומים ולחלק אותם לשני אנשי מקצוע שונים - אדריכל לחוד ומעצב פנים לחוד. מהם היתרונות הגדולים המסתתרים מאחורי שכירת שירותיו של אדם או גוף אחד שיחבשו את שני הכובעים? ראשית, מבחינת נוחות הבונים, קל יותר לרכז את כל נושא האדריכלות והעיצוב בידי איש מקצוע אחד, שיהיה אחראי על כל הקשור בו. שנית, אדריכל פנים מומלץ במקרים בהם עיצוב חלליו של המבנה הינו משמעותי ומשחק תפקיד חשוב בצרכי הגרים או המשתמשים בו (כמבני ציבור או בניינים). שלישית, אדריכל פנים מומלץ גם כאשר אתם רוצים לבנות את ביתכם, אבל הצרכים או הרצונות שלכם עדיין אינם מגובשים ולא ברורים לכם דיים, מאחר ואדריכל פנים או חברה מנוסה העוסקת בכך (למשל, קררו) הם אלה שיוכלו להפוך את החלום המעורפל שלכם לבית יציב וקיים.

מיהו אדריכל פנים מומלץ ומתי נשתמש בשירותיו?