אדריכלים מובילים: בואו לראות כיצד חלומכם קורם עור וגידים

אדריכלים מובילים: בואו לראות כיצד חלומכם קורם עור וגידים


מתכננים לבנות את בית החלומות שלכם? מחפשים לצורך זה אדריכל מליגת על? בניה של וילה יוקרתית או בית צמוד קרקע היא מלאכה מורכבת ובעלת שלבים רבים, ולפיכך, במידה ומעוניינים שבית החלומות שלכם יתאפיין במראה פורץ גבולות, אזי כדאי שלא להתפשר על ניסיונו ומקצועיותו של האדריכל, אלא להסתייע בשירותיו של איש מקצוע שהוא אינו פחות ממעולה.

ממשרד קררו לאדריכלות ועיצוב פנים, הנמנה ברשימת המשרדים המשפיעים ביותר בישראל בתחום, מסבירים שאדריכלים מובילים מתאפיינים בדרך כלל בטעם מאוד ברור ומוגדר משל עצמם, והם בעלי אמירה מיוחדת, מעוף וחזון. עם זאת, הם ניחנים גם ביכולת להתחבר אל קו מחשבתו של הלקוח ולמזג במינון המדויק והנכון בין ניסיונם המקצועי לבין רצונותיו וחלומותיו של הלקוח.

 

לתת לניסיון לדבר

ממשרד קררו מציינים שאדריכלים מובילים מתאפיינים ביכולת להבחין מתי מדובר בלקוח הנזקק לייעוץ והכוונה בלבד ומתי מדובר בלקוח שמוכן להעניק לבעל המקצוע יד חופשית יותר, כשהיכולת לסנכרן בין החזון שלו לבין העדפותיו, טעמו ותקציבו של כל לקוח ולקוח, חשובה במידה לא פחותה מהניסיון המקצועי והסטנדרט של מצוינות בתכנון ובביצוע.

על מנת להבטיח שבחרתם באדריכל במרכז הנכון, מומלץ לבחון כמה פרמטרים כגון מיומנות, ותק וניסיון, תוך כדי התרשמות מפרויקטים קודמים שלו, זאת במטרה לחוש שאכן נעשתה הבחירה הנכונה. כמו כן, יש לוודא שהאדריכל הנבחר אכן תכנן, ליווה וביצע בעברו פרויקטים דומים, הן בהיבט של סדר הגודל, המורכבות התכנונית ואילוצי זמן ותקציב, והן מבחינת הסגנון העיצובי המבוקש.

 

מקצוע האדריכלות כאחד מהמקצועות האקדמיים המרתקים והמבוקשים ביותר

מקצוע האדריכלות ידוע כאחד ממקצועות הלימוד האקדמיים הנחשקים, המרתקים והמבוקשים ביותר בישראל. יחד עם זאת, בארץ ישנם חמישה מוסדות בלבד ללימוד מקצוע זה, כאשר תנאי הקבלה אליו בישראל הם מהקשוחים והנוקשים שיש בהשוואה למוסדות אקדמיים אחרים ברחבי העולם. כמו כן, להבדיל מתחומים אחרים, האדריכלות מסווגת כנושא רב תחומי, האוצר בתוכו מתמטיקה, טכנולוגיה, אמנות, וכן פילוסופיה, מדעי הסביבה, מדעי החברה וכיוצא בזה.

ואולם, חלק לא מבוטל מהבוגרים שיוצאים משורותיהם לדרך עצמאית, מצליחים לפרוץ אל תודעת הציבור ולהפוך לאדריכלים מובילים ופורצי דרך בעזרת פרויקטים מסקרנים ויוצאי דופן. המחוקק קבע שעל מנת לעסוק במקצוע האדריכלות בישראל, יש ללמוד במוסד מוכר ולעבור מבחני רישוי מותאמים הנערכים מטעם רשם האדריכלים והמהנדסים. לפיכך, בעת הפניה לאדריכל כלשהו, חשוב לברר, בין היתר, את מידת הסמכתו.

 אדריכלים מובילים | קררו אדריכלות ועיצוב פנים