"אדם בתוך עצמו הוא גר..."

"אדם בתוך עצמו הוא גר..."


כל אדם הוא סיפור. כל אדם הוא ייחודי ומיוחד. אין שניים זהים. לכל אדם יכולות, כישורים והשקפות המיוחדים רק לו, שאותם הוא יכול לבטא באופן הבלעדי לו. אחת הדרכים בהן יכול האדם לבטא את אופיו וייחודיותו, היא ביצירת סביבת מגורים המשקפת אותם. בייתנו הוא הראי לאופיינו ולאופי הגרים בביתנו.

בחיי היומיום, אנו מבלים זמן רב במקומות כמו עבודה, לימודים ומעגלים חברתיים בהם עלינו להתאים עצמנו לסביבה שלא תמיד תואמת את אופיינו ואת טעמנו האישי. לעומת זאת, ביתנו, מרחב המגורים האישי, הוא המקום בו נוכל לתת דרור לתשוקתנו וצרכינו ולחוש באינטימיות ונוחות ככל שנרצה.

עיצוב סביבת מגורים התואמת את אופיינו אינה מלאכה פשוטה ודורשת מחשבה רבה וירידה לפרטים, בעיקר בתקופה המודרנית בה מידי פעם מופיע "טרנד" חדש שמוביל "פס ייצור" המוני, חסר ייחודיות וביטוי אישי ומנוון את יכולת הביטוי האישי בעיצוב הבית. כך נוכל למצוא את עצמנו חיים בבית "אופנתי", אך כזה שאינו משקף ולו במעט את ה"אני" שלנו ואינו תורם לתחושת שייכות ואינטימיות.

קושי נוסף בעיצוב הבית התואם את אופיינו הוא העובדה שבמרבית הבתים חיים יותר מאדם אחד, כאשר כל אדם הוא אישיות בפני עצמו וזקוק לסביבה אישית שתתאים לאופיו שלו, בית בו יחוש בנוח ויבטא את אופיו וצרכיו האישיים.

 

אם כן, כיצד בכל זאת נוכל לעצב בית שישקף בשלמות אישיותנו ואת אישיות בן הזוג?

בבואנו לבנות סביבת מגורים אישית עלינו לקחת בחשבון את הצורך שלנו בנוחות, מרחב המגורים והחשוב מכל:העדפותינו האישיות.

במידה ומדובר באדם המרבה לארח, חשוב שהסלון או פינת האירוח יהיו הדומיננטיים בבית מכיוון שבהם הוא מבלה את רוב זמנו. לעומת זאת, אם חדר השינה הוא המקום בו נוהג האדם לבלות חלק ניכר מזמן השהייה בבית, הרי שבו תתמקד תשומת הלב. זה הנוהג לבלות שעות רבות במטבח מתוך אהבת הבישול, ישקיע יותר בעיצוב המטבח, ואדם העובד מהבית ייעד מראש חדר סטודיו מיוחד למילוי צורך זה.

 

כפי שציינו בתחילת הכתבה, כל אדם הוא ייחודי ובעל אופי המיוחד רק לו, אך אנו ננסה בכל זאת לחלק את אופן העיצוב לקטגוריות התואמות קווי אופי מסוימים באישיות דיירי הבית:

 

בעלי האופי מלא המרץ והחיוניות, כבר בכניסתנו לבית נוכל לחוש באנרגטיות והחיים המאפיינים את בעל הבית. ביתם של הנמרצים יהיה מלא בצבעים עזים ומלאי חיים, ריהוט מינימליסטי, פריטי עיצוב מקסימים המפוזרים בכל פינה. בנוסף יהיו בבית פינות ישיבה מיוחדות וססגוניות, כריות צבעוניות ווילונות המאפשרים לאור הטבעי להיכנס אל תוך הבית ולתרום גם הוא לתחושת החיוניות ולאווירה התוססת והאנרגטית.

 

הטיפוס הזהירים והקפדניים, לעומת זאת, יעדיפו לעצב את ביתם בקווים ישרים ונקיים, ימעיט בפריטי עיצוב משלים (חשוב להקפיד על הנחת פריטים בזוגות ולא בבודדים...) שאותם יבחרו בתשומת לב מרובה על פי סגנונם וצרכיהם המדויקים. ביתם של דיירים בעלי אופי קפדני עלול לשדר קרירות מסוימת ואיפוק אך ישרת היטב את צרכי יושביו.

 

הרומנטיים והחושניים שבנינו, אלה המובלים על ידי הרגש והתשוקה, יתמקדו בעיקר בעיצוב חדר השינה שיועשר בצבעים עזים כמו אדום, כתום ובורדו אותם נוכל לראות בוילונות רכים וצבעוניים, תמונות רומנטיות ומלאות תשוקה, ומיטה רחבה המונחת במרכז החדר ועליה יונחו כריות גדולות וכיסויי מיטה מרהיבים, המשדרים אווירה רכה ומעודנת. בבית יפזרו אגרטלים, נרות, ותאורה עמומה. בית המעוצב בסגנון רומנטי יגרום לתחושת ביטחון, נוחות ותשוקה ויקרין אווירה חמה ומזמינה.

 

אוהבי הטבע, יחברו גם את סביבת המגורים האישית לאהבתם לחוץ על ידי יצירת חללים ירוקים ומוארים מאד, וילונות בצבעים חומים וירוקים עם הדפסים ומוטיבים השאובים מהטבע, אך כאלה שיאפשרו לאור הטבעי לחדור אל הבית,  תמונות נוף ופריטי עץ.

בעלי האופי ה"טבעי יקפידו על מוקדי אור רבים שיאפשרו למעט מן החוץ לחדור פנימה. ביתם ישדר טוהר, נעימות וזכות.

 

בעלי האופי הרוחני, אלה המבקשים את השקט הנפשי בסביבה האישית, ימלאו את חלל הבית בפרחים, נרות, אבנים וקריסטלים, פריטים המאפשרים לאנרגיות החיוביות לשלוט באווירת הבית. צבעי הבית יהיו בהירים מאוד, בעיקר לבן ושמנת. בבית ישולבו פינות ישיבה נוחות המכילות הדומים וכריות גדולות, רכות ומזמינות, וישדרו נינוחות וזרימה, והאווירה הכוללת תשדר טוהר, זיכוך וחופש.

 

ביתם של האקלקטיים, אלה האוהבים לשלב בין מספר סגנונות, יאופיין לעיתים קרובות באי-סדר ויהיה עמוס בפריטים בסגנונות שונים, שלא תמיד מצליחים להשתלב יחד. כך נוכל למצוא סלון המעוצב בסגנון נקי, מאופק וקר,שבצמוד לו חדר משפחה בסגנון אתני, מלא בהדומים וכריות ועשיר בצבעים וחדר שינה רומנטי ועמוס בפריטים בסגנון זה.

 

 

 

קובי קררו – קררו אדריכלות ועיצוב פנים