ראשון לציון
“סדר וניקיון .. אלו  הן שתי הבקשות העיקריות של בעלי הדירה  אבל  גם מודרני חם ומזמין”

 

אלה הן בקשותיהם העיקריות  של זוג דיירים  מראשון לציון שבקשו בנוסף עיצוב מודרני , בעל קווים ישרים ומינמליסטי.

מאחר וסדר וניקיון הוו תכונות בעלי חשיבות מירבית לבעלי הבית , האתגר שעמד בפני האדריכל הוא תכנון מדויק של פתרונות אחסון מוסתרים ובאותו זמן שמירה על פונקציונליות מירבית הנדרשת למשפחה עם ילדים קטנים .

כבר בכניסה לבית , מתגלה בפנינו קיר כוח שמשתרע על פני חמש וחצי מר אורך , קיר דומיננטי מכוסה באריחי פורצלן משולב בחיפוי עץ אגוז אמריקאי.. בקיר שולבו תאי אחסון ממוקדי מטרה , תאים לאחסון ספרים , לאחסון פרטי אירוח שנאספו עם השנים על ידי הזוג , תא לגיהוץ נשלף וארגזים ייחודיים משולבים בפסי תאורה שיוצרים מראה אלגנטי ומסתורי כאחד .

אתגר תכנוני נוסף שעמד בפני האדריכל הוא שילוב פינת עבודה בשטח הציבורי של הבית , קרוב לילדים , מבלי לפגוע בזרימה וביופיו של החלל. למטרה זו , האדריכל יצר פינת עבודה מוסתרת על ידי דלתות שחודרות לקיר של המסדרון שמוביל לחדרי השינה . פינת עבודה מושלמת מבלי להתנתק מהמתרחש בבית . עם סגירת הדלתות , נוצר חלל נקי של פינת אוכל שלא מרמז על הימצאותה של פינת עבודה כלשהיא.

אל אזור החדרים , ניתן להגיע דרך מסדרון צר וארוך . המסדרון מואר באמצעות תאורתה קירית בצבע שחור וזהב .חדר השינה הראשי מעוצב בסגנון מודרני חם ומאופיין בשילוב מעניין של חומרים . הקיר מאחורי המיטה חופה בטפט מעוטר בצורות גאומטריות בצבעים חמים ירוק , חום וזהב שנותנים ענין ושומר על אווירה אינטימית ומסתורית . בצמוד לחדר השינה , יש חדר רחצה שעוצב בגווני נחושת , עץ וזהב שהוסיפו עניין וייחודיות והפכו את סוויטת ההורים לסוויטת רחבה ומפנקת.

בחלל הציבורי , קיימת הפרדה וירטואלית שמגדירה היטב את איזור הסלון והמטבח , אך משאירה את החלל פתוח ואווירי . המטבח גדול ופונקציונלי , משטח העבודה עשוי מסוג דקטון ומשתלב היטב עם גוף התאורה הייחודי שתלוי מעליו .