עיצוב משרדים

עיצוב משרדים


האתגר של תכנון ועיצוב משרד באופן יעיל יכול להראות כמשימה מפחידה. יש לקחת בחשבון מספר גורמים עיקריים כדי להבטיח חלל המאזן פונקציונליות - תועלתנית באמצעות עיצוב פנים יצירתי.
בין אם המטרה של תכנון המשרד החדש היא הרחבה, שיפוץ או מעבר טוטאלי למשרדים חדשים, התהליך יכול להיות מרגש, אם כי מעט מורכב. אחרי הכל, עיצוב המשרד שברשותכם יכול להשפיע באופן משמעותי על הדימוי האישי שלכם.
תוך כדי שיקולים זהירים עבור עיצוב משרדים וחללים, תוכלו ליצור חלל משרדי המקדם פריון וחדשנות במקום העבודה תוך כדי שמירה על שם המותג.


אז מהיכן מתחילים?


ראשית, על תהליך התכנון שלכם להגדיר את דרישות התכנון של עיצוב המשרד החדש שלכם. בין אם זה לעבור לחלל חדש או לשפץ את מתווה המשרד הנוכחי, התחילו מהגדרת הסיבות והיעדים העיקריים שיש לעסק שלכם הצורך בחלל חדש. כן, לוקח הרבה זמן וכסף לעצב / לעצב מחדש את המשרד שלכם ולכן הסיבות לשינויים בעיצוב צריכות להנחות את כל תהליך העיצוב שלכם.
סיבות מסוימות עשויות לכלול מעבר דירה, מיזוג או רכישה, או שזה עשוי להגיע לצורך הפשוט שנועד לאחד את החלל הקיים ככל שהעסק שלכם חווה תזוזות מחלקות וחלוקות עבודה חדשות.
באופן דומה, היעדים העיקריים לעיצוב מחדש של שטחי משרדים עשויים להיות הגדלת הפריון והיעילות או מיתוג מחדש של העסק למודרניזציה לקהלים פנימיים וחיצוניים – דבר המקל על משיכת כישרון חדש ועובדים איכותיים לחברה.


חשיבותה של תאורה במשרד


בין אם זה הבית או המשרד שלכם, תאורה נכונה היא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל תהליך העיצוב מבחינת מעצב הפנים. כאשר משתמשים בתאורה טבעית בחלל ארגוני, חברות יכולות להפחית את צריכת האנרגיה שלהן ולהוריד את חשבונות החשמל.
בנוסף, השימוש באור טבעי יכול להשפיע על התפוקה של המשרד ועל הבריאות הכללית. השימוש באור טבעי בסביבה משרדית הוכח כמגביר את הפרודוקטיביות, שביעות הרצון בעבודה ומצב רוחם הכללי של העובדים.
עיצוב משרדים בצורה נכונה הינה אומנות אמיתית ולכן אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בחברת קררו להגיע לפגישת ייעוץ עוד היום.

 

עיצוב משרדים שמשרת את החברה והמותג


תפקידו של עיצוב משרדים לשרת את העסק במישורים רבים. לפני הכול, המשרד הוא בית לעובדים למשך כל שעות שהותם בו, ולכן עליו להיות המקום הנעים ביותר עבורם ולספק להם את תנאי העבודה האופטימליים לתפקידם. בנוסף לכך המשרד הוא חלון הראווה של העסק, המקום שקולט לקוחות ולקוחות פוטנציאליים בפגישות, בפרזנטציות וברגעים של החלטות חשובות. לכן קריטי שהוא ישרת בכל היבט את סגנון וערכי המותג, שהחברה לבטח משקיעה מאמצים רבים לפרסם במהלכיה השיווקיים.


עיצוב משרדים מסוגים שונים


כמובן שמשרדים שונים זה מזה ממש כשם שחברות וארגונים שונים מהותית אלו מאלו. עיצוב משרדים לא בהכרח משמעו עיצוב מפואר או יוקרתי, אלא עיצוב שמשרת את מטרותיו בדרך הנכונה ביותר לארגון. כמובן שעיצוב של משרד פרסום דיגיטלי צעיר ותוסס, יהיה שונה בתכלית מעיצוב משרד רואי חשבון גדול וותיק. לכן כמו בכל תהליך של עיצוב פנים, מתחילים עם שיחת עומק של היכרות משמעותית עם הארגון, ערכיו, מאפייניו, עובדיו ומנהליו. מטרתה של השיחה לאפיין בצורה מדויקת את העיצוב המתאים ביותר למשרד, ולצאת לדרך תוך הבנה והסכמה הדדית על כל הקווים הכלליים.


עיצוב משרדי הייטק לדוגמה, מצריך חשיבה רבה על אופי העבודה הנדרש מעובדי החברה. מצד אחד עובדי ההייטק נדרשים ליצירתיות רבה ולחשיבה מחוץ לקופסה שמאפשרות פיתוח מוצרים בלתי רגילים, ומצד שני הם נדרשים ללא מעט שעות של עבודה מאומצת ומרוכזת מאוד על המחשב. לכן שילוב מיטבי בין חללי עבודה פרטיים ושקטים לחללים פתוחים, חשוב מאוד בעולם ההייטק. 


פעמים רבות ניתן לראות בחברות הייטק חללים בלתי שגרתיים מעוצבים בסגנון חוץ, מזכירים חוף ים או פארק ומשובצים במשפטי השראה. בנוסף לכך לאור שעות העבודה המרובות שנדרשות, והתחרותיות על עובדים איכותיים, חשובים התנאים המפנקים כמו מטבח וחדר אוכל מאובזרים היטב באווירה נעימה ומרגיעה.


פרקטיות ומקסום החלל


כמובן ששטחי המשרדים בדרך כלל מושכרים ועלותם גבוהה מאוד לבעל העסק, לכן חשוב ביותר למקסם את השימוש בחלל ולנצל בחכמה כל מילימטר. משרדי עורכי דין לדוגמה משופעים פעמים רבות בחומר מודפס רב אותו יש לאחסן בתיקיות פיזיות, לעומת חברות הייטק שנדרשות לתנאים טכנולוגיים מתקדמים במיוחד. לכן בתחום של עיצוב משרדים חשוב לעבוד עם משרד שהצוות המקצועי שלו צבר ניסיון רב בתחום זה כמו משרד קררו אדריכלות ועיצוב פנים.
 

עיצוב משרדים