מחפשים אדריכל במרכז? כמה דברים שכדאי לכם לדעת!

מחפשים אדריכל במרכז? כמה דברים שכדאי לכם לדעת!


מחפשים אדריכל במרכז? כל מי שמתכנן לבנות בית חדש או לערוך שיפוץ כללי בדירה ישנה עשוי לראות בחזונו כיצד יצטייר בית חלומותיו. כאן מגיע השלב להפיכת החזון למציאות שקורמת עור וגידים, וזהו, למעשה, תפקידו של האדריכל.

מבית קררו אדריכלות ועיצוב פנים מסבירים שבמקצוע הבנייה מעורבים מומחים מתחומים שונים, כמו האדריכל האמון על תכנון ועיצוב המבנה, המהנדס האחראי על הקונסטרוקציה וקבלן הבניין שמנהל את הבנייה בפועל.

תהליך בנייתו של כל מבנה כרוך במספר רב-שלבי החל מתכנון מוקדם וההליכים הביורוקרטיים הנוגעים אל הרשות המקומית, דרך הגשת בקשה להיתר בנייה על פי דרישותיה של הרשות המקומית (גרמושקה), וכלה בפיקוח על כל הפרויקט על מנת לוודא שכל שלבי הבניה אכן מתנהלים בהתאם לתכנית.

 

הכשרה במוסד אקדמי מוכר ורישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים


רשת האינטרנט מהווה כיום את אחת הדרכים המקובלות והנפוצות ביותר לחיפוש אחר אדריכל במרכז או בכל מקום אחר בארץ. עם זאת, שיטה זו עשויה להניב לא מעט דפי תוצאות הכוללים אינספור אדריכלים מובילים שונים.

מבית קררו מדגישים שבדומה לשאר העולם, הכשרתו של האדריכל בישראל היא אקדמית ביסודה, וניתן לרכוש אותה בארץ במספר מוסדות אקדמיים בלבד, בהם הטכניון שבחיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת אריאל ובצלאל שהיא האקדמיה הישראלית הלאומית לאמנות ועיצוב.

כמו כן, החוק במדינת ישראל קובע שהתואר "אדריכל מורשה" מותנה בסיום תואר ראשון במוסד אקדמי מוכר, רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים ומעבר בחינה, זאת לאחר התמחות מקצועית בת 3 שנים לכל פחות בתחום.

 

לא רק על פי מקוריות, יצירתיות ומעוף


אחד מהקריטריונים הבסיסיים שלפיהם יש לבחור אדריכל במרכז נוגע, כאמור, להיותו אדריכל מורשה ורישומו בפנקס המהנדסים והאדריכלים. עם זאת, מעבר להכשרה האקדמית, ישנם עוד כמה פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק על מנת להבטיח שנבחר אדריכל הנכון אשר עונה במדויק על צרכיו הפרטניים של הלקוח.

מחברת קררו מציינים שעבודתו ומקצועיותו של האדריכל נמדדת לא רק על פי מקוריות, יצירתיות ומעוף, אלא בעיקר על הידע הטכני, והניסיון שנצבר באמתחתו, שכן ככל שמדובר באדריכל מקצועי ומנוסה יותר, כך גם ייטיב לעשות שימוש בארגז הכלים עומד לרשותו, לצורך מיפוי אופטימלי של התנאים והמשאבים העומדים לרשותו, תוך שהוא מנצל אותם באופן מיטבי. לפיכך, מומלץ שלא להסס ולבקש מהאדריכל שעמו מעוניינים לעבוד תיק עבודות של פרויקטים קודמים והמלצות מלקוחות עבר ולקוחות קיימים.

אדריכל במרכז | קררו אדריכלות ועיצוב פנים