כל המידע לגבי עיצוב משרדים הייטק

כל המידע לגבי עיצוב משרדים הייטק


עיצוב החלל, בין אם מדובר על משרד, חנות או עסק אחר, משפיע מאוד על האווירה שתיווצר בו. להשפעה זו השלכות גם על העובדים הנמצאים במשרד לאורך שעות רבות, על קשרי העבודה שירקמו ביניהם והפרודוקטיביות המקצועית שתצא מהם, וכמובן שגם על הלקוחות והמבקרים במשרד.

פניו מהווים את חלון הראווה של החברה והם חלק משמעותי מתוך המיתוג העסקי. לכן בתחום של עיצוב משרדים הייטק יש לתת את הדעת כל הזמן לכל ההיבטים האלו.

עיצוב משרדים הייטק: העובדים

אין זה סוד שעובדים בחברת הייטק נדרשים כל העת להחזיק בשני קצוות חשובים. מצד אחד לחשוב בצורה יצירתית, פורצת גבולות וחדשנית, שתאפשר להם לפתח פתרונות ומוצרים חדשניים ומעוררי השראה. מצד שני עליהם לשמור על ריכוז רב ועל יכולת עבודה וחשיבה מאומצת לאורך שעות רבות, במיוחד כשמדובר על עובדים בתחום התכנות והפיתוח.

משום כך המרחב במשרד ההייטק צריך לאפשר לשני התהליכים האלו לפרוח ולהתקיים בצורה מיטבית. חללים פתוחים, חדרי ישיבות וחדרי עבודה גדולים המאפשרים סיעור מוחות, התייעצות וחשיבה משותפת. מצד שני יצירת מקום אינטימי ואישי לכל עובד שיאפשר לו ריכוז ועבודה אישית אינטנסיבית בזמנים המיועדים לכך.

כמובן שבאופן כללי ככל שהחלל מעוצב בכל אזוריו באופן נעים, אסתטי ומפנק, תחושת העובדים היא של אכפתיות והשקעה בהם מצד החברה, מה שמעלה את תחושת השייכות והלויאליות למקום, ועמן באופן טבעי גם את התפוקה.

מיתוג החברה

כאמור, המשרד הוא גם חלון הראווה, הפנים של החברה ומשום כך חשוב שייצג את האופי המיוחד, הקונספט ושפת המותג של העסק. לכן באופן טבעי עיצוב של משרד הייטק יהיה שונה מאוד מעיצוב של משרד אחר למשל משרד עורכי דין ותיק או לחילופין משרד פרסום.

תהליך של עיצוב משרדים הייטק מתחיל משיחות עומק בהן מאופיינים באופן מדויק כל הצרכים של המשרד, בהיבט הפנים ארגוני ובהיבט השיווקי עם הפנים החוצה. מוגדרת השפה העיצובית שתבטא בצורה הטובה ביותר את הקונספט והרוח של העסק שברצוננו להביא לידי ביטוי בסגנון עיצוב הפנים שלו, ורק אז ניגש לשלב הביצוע. לכן כה חשוב לעבוד עם משרד מקצועי וותיק כמו משרד אדריכלים קררו.

עיצוב משרדים הייטק