החלטתם לוותר על מעצבת פנים ולעצב לבד את הבית? כדאי שתחשבו שוב!

החלטתם לוותר על מעצבת פנים ולעצב לבד את הבית? כדאי שתחשבו שוב!


מזל טוב! רכשתם בית/דירה מיד שנייה או קבלן, ואתם מעוניינים להתאים אותה לצרכים הספציפיים ולטעמכם האישי. בשלב זה מתחילה ההתלבטות להתעורר בנוגע לכדאיות שבהשכרת שירותיה של מעצבת פנים אל מול ויתור על שירותיה ועיצוב הבית בכוחות עצמכם.

קררו אדריכלות ועיצוב פנים, משרד הנחשב לפורץ דרך ומוביל בתחום, מציינים שהמחשבה על ההשקעה הכספית בדבר שהוא לכאורה מסווג כמותרות, מניעה בסופו של דבר אנשים רבים לוותר על השירות, ולעצב את הבית באופן עצמאי.

אלא שבמהלך הדרך לעתים קרובות מגלים שהעניין איננו כה פשוט כפי שסברו תחילה, תוך שהמשימה כרוכה בחיפוש אחר אנשי מקצוע המתאימים ובהתמודדות מולם, וכן בריצות, רכישות, דילמות בזמן אמת והפסד של לא מעט ימי עבודה.

 

זיהוי הפוטנציאל הטמון בנכס ובחינת ההתאמה אל הפנטזיה שכבר נתפרה


המציאות מלמדת, שלאחר כל כאבי הראש, הטרטורים והמשאבים הנפשיים והכספיים שהתלוו אל המהלך, רבים מגלים שחרגו מהתקציב שהוקצה לצורך זה, כשהבית, בסופו של התהליך, לא בדיוק נראה, בלשון המעטה, כמו זה שהצטייר בפנטזיה.

מבית קררו אדריכלות מסבירים שניתן להימנע מהתרחיש הזה על ידי הסתייעות במעצב או מעצבת פנים או באדריכל מומלץ, ומוטב לעשות זאת כבר בשלב הרכישה, שכן מעצבי פנים מקצועיים ובעלי ניסיון יכולים לעזור בזיהוי הפוטנציאל הטמון בנכס ולבחון מקרוב את מידת ההתאמה אל הפנטזיה שנתפרה כבר במחשבה.

ישנן כמה דרכים כיום לאתר מעצב או מעצבת פנים, החל מהמלצות מפה לאוזן של משפחה וחברים ועד לחיפוש המקוון ברשת האינטרנט. עם זאת, גם אם מדובר באיש\אשת מקצוע ששמם הולך לפניהם, אין לוותר על מפגש היכרות ראשוני כדי לוודא שבחרתם באדם הנכון.

 

מידת הכימיה שמתהווה במהלך פגישת ההיכרות הראשונית עם המעצב


מבית קררו אדריכלות מסבירים שהמפגש הראשוני עם המעצב או מעצבת פנים הנו חיוני במיוחד, וחשוב במהלך אותה הפגישה לבחון פרויקטים קודמים שלהם, זאת במטרה לוודא שהסגנון הייחודי שלו אכן קולע לטעם האישי.

על אף העובדה שמעצב טוב יודע להתאים את עצמו לכל סגנון עיצובי שיתבקש, מרבית מהמעצבים מפתחים במרוצת הזמן קו עיצובי ייחודי משלהם, כך שבמידה והמעצב שפגשתם נוטה לסגנון מינימליסטי הייטקי, בעוד אתם מתחברים דווקא אל סגנון הרטרו או הכפרי, אזי כדאי לשקול שוב את השכרת שירותיו.

הפגישה הראשונה משמשת לא רק לבחינת יכולותיו המקצועיות והטכניות של המעצב, אלא גם לבחינת מידת הכימיה שמתהווה במהלכה, והיא זו שתקבע, למעשה, את המשך הקשר, ובמידה וחשים את ה"קליק" הזה שנוצר באוויר ושהמעצב\מעצבת פתוחים וקשובים, אז קרוב לוודאי שמדובר באיש המקצוע הנכון.

 החלטתם לוותר על מעצבת פנים ולעצב לבד את הבית? כדאי שתחשבו שוב!