עיצוב מסעדות – פרט חשוב בדרך להצלחה

מדי שנה, מתוך כל 10 מסעדות רק שתיים מצליחות לשרוד, מבהיל? אם חשבתם לפתוח מסעדה כדאי שתיקחו את זה בחשבון ותעשו הכל כדי לשמור על עצמכם בצידו של השתיים בסטטיסטיקה . ארבעה דברים חשובים כדי להצליח: איכות האוכל, טיב השירות, העיצוב והמיקום. עיצוב מסעדות הוא תחום שקובע במידה רבה את הצלחתו ושרידותו של העסק, וחשוב לקחת זאת בחשבון. כאנשים המבינים באוכל אתם בוודאי כבר יודעים שאנחנו ניזונים קודם כל באמצעות העיניים, והמראה אינו מתקבל רק מעיצוב המנה, כי אם מעיצוב המסעדה כולה.

 

מסעדה היא קודם כל בילוי

ישיבה במסעדה היא סוג של בילוי. באותה מידה שלא יהיה לנו נעים להתארח בבית מלון מוזנח או פשוט, כך גם לא נעים לשבת במסעדה שאינה נעימה לעין. העיצוב אמנם לא חייב להיות יוקרתי עבור כל מסעדה, אך הוא בהחלט צריך להיות מזמין ולשקף במראה שלו את סגנון האוכל. אם אנחנו פותחים מסעדה איטלקית לא נעצב בסגנון אנגלי, ואם אנחנו פותחים מסעדת פועלים בייתית לא נעצב בפאר ויוקרה.

 

קודם העיצוב אחר כך התפריט

לקוחות פוטנציאלים המגיעים למסעדה שלך יתרשמו קודם כל מהמראה של המסעדה ורק אחר כך יגשו לתפריט, במידה והעיצוב היה מזמין מספיק. הדבר אינו קשור בהכרח לטיב האוכל או השירות, אלא אם כן הלקוח קיבל המלצה מפורשת מחברים, ואז העיצוב הופך להיות זניח. הבעיה היא שהדבר אינו מתאים למסעדות חדשות שנפתחות, שכן בימינו התחרות כל כך גדולה שכמעט בלתי אפשרי להגיע למצב בו המסעדה מצליחה אך ורק כתוצאה של מפה לאוזן, ולכן עיצוב מסעדות הוא בגדר הכרח.

 

עיצוב מסעדות – לא משהו להתפשר עליו

בתחום עיצוב מסעדות לא כדאי לעשות זאת בשיטת "עשה זאת בעצמך", אלא להיעזר בשירותיו של מעצב פנים מומחה בעל ניסיון וידע בתחום. מאחר וסיכויי הפתיחה של כל מסעדה הם גם כך אינם גבוהים, לא מומלץ לקחת סיכונים, וכדאי להשקיע בשלב התכנון את הטוב ביותר. מעצב פנים מקצועי ויצירתי, המתמחה בעולם המסעדנות, דוגמת קררו – אדריכלים ידע לקחת את כל האינפורמציה הקיימת על המסעדה, כולל הסגנון שלה, התפריט המוגש, צורת המיתוג שלה, אופי השירות ועוד, ולהפוך אותם ליצירה מוגמרת, מקורית, אסתטית ומזמינה, והחשוב ביותר מיוחדת וייחודית למסעדה הספציפית.

עיצוב מסעדות | קררו אדריכלות ועיצוב פנים