עיצוב דירה: איך להפוך דירה קטנה וצפופה לגדולה מהחיים?

בעקבות המחירים הגבוהים המאפיינים את שוק נדל"ן בעשור האחרון, נאלצים זוגות צעירים רבים להסתפק ברכישת דירות יד שנייה קטנות שהשטח שלהן נע בטווח שבין 40-80 מ"ר לכל היותר. המחסור בפתרונות אחסון והצפיפות הגבוהה עשויים לעורר בקרב דיירי הבית סבל רב ותסכול גדול.

 

המומחים מבית קררו אדריכלות מציינים שעם עיצוב נכון וניצול חכם של כל פינה ופינה, ניתן להפוך כל שטח מצומצם לכזה שמרגיש רחב ופתוח, תוך כדי הקניית התחושה שהדירה הקטנה שלכם פשוט גדולה מהחיים.

 

ניצול אופטימלי של החלל עד למילימטר האחרון


מבית קררו אדריכלות מסבירים שעיצוב דירה קטנה מצריך ניצול אופטימלי של החלל עד למילימטר האחרון, ומוסיפים שבדירות עירוניות קטנות מהסוג שניתן למצוא בתל אביב, מתגוררים בדרך כלל רווקים שחיים בגפם או זוגות צעירים ללא ילדים, מה שמגדיל את היכולת להתגמש בהיבט העיצובי ומאפשר חיסכון רב יותר במקום בעזרת תכנון חכם.

 

אחת הטכניקות שאדריכלים ומעצבי פנים נוהגים לעשות בה שימוש היא הפיכת חללים ואובייקטים לרב תכליתיים. כך לדוגמה, ניתן לשלב את מכונת הכביסה בחלל המטבח, ולהשתמש בשעת הצורך באי שבמטבח כפינת העבודה שמאפשרת ישיבה עם המחשב הנייד. באופן זה ניתן להשתמש בדרגשי ישיבה כפתרונות אחסון או להפוך את יחידת המדפים למחיצה בין הסלון לפינת האוכל במקרים של היעדר קיר מפריד.

 

פתרונות מודולריים חכמים ושימוש באשליות אופטיות


טכניקה נוספת שבה מרבים מעצבי פנים לעשות שימוש לצורך עיצוב דירה קטנה נוגעת לאיתור פתרונות מודולריים חכמים, כמו לדוגמה מחיצות מודולריות שפותחות וסוגרות את חללי הדירה ו\או מסך טלוויזיה שממוקם בסלון בתוך נישה אך ניתן לסובבו על פי צורך לכיוון המטבח.

 

מעבר להיותם פונקציונליים, פתרונות מודולריים חכמים עשויים לתרום משמעותית לתחושה של חלל גדול, מאוורר ומרווח יותר, וכך גם בעזרת שימוש באשליות אופטיות על ידי משחקי צבע, משחקי אור וצל, משחקי פרופורציות, שימוש במראות להגדלת חללים וכן הלאה.

 

כמו כן, חשוב להשקיע מחשבה בתכנון נכון של התאורה, ובפרט כשמדובר בחללים קטנים, היות וכל חלל אמור לשמש לפונקציות מרובות. מבית קררו אדריכלות מדגישים שבכל הקשור לעיצוב דירות קטנות, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום ספציפי זה ולבחור מעצב או מעצבת פנים שמאחוריהם עומד ניסיון מוכח ומוניטין.

 

קררו אדריכלות ועיצוב פנים | עיצוב דירה